Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse economie belandt in een recessie

Britse economie belandt in een recessie

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is in een recessie beland. Dat zorgt voor grote moeilijkheden voor de Britse premier Rishi Sunak die in de aanloop naar nieuwe verkiezingen juist had beloofd dat hij de economie zou laten groeien.

Volgens het Britste statistiekbureau is de economie in het Verenigd Koninkrijk in de drie maanden tot en met december met 0,3 procent gekrompen. Daarmee ging het slechter met de economie dan economen in doorsnee hadden voorzien.

In de zomerperiode was al sprake van 0,1 procent krimp. Economen spreken doorgaans van een recessie bij twee opeenvolgende kwartalen met krimp.

Hoge inflatie

Sunak maakte de groei van de economie vorig jaar tot een van de vijf belangrijkste beloften. Maar de cijfers wijzen uit dat de Britse economie in zijn eerste volledige jaar als premier stagneerde.

Vooral de hoge inflatie zat de Britse consumptie dwars. Ook had de economie in het land duidelijk last van de snel gestegen rente, waardoor de leenkosten zijn opgelopen. Daarnaast zijn er heel veel stakingen geweest in het Verenigd Koninkrijk, omdat werknemers in bijvoorbeeld de zorg en het openbaar vervoer hogere lonen eisten. Die stakingen hebben ook een rem op de economie gezet.

Nederland

Wanneer er precies nieuwe parlementsverkiezingen zijn in Groot-Brittannië, is nog niet duidelijk. Maar de verwachting is dat dit ergens in het najaar wordt.

De Nederlandse economie is juist uit een recessie gekomen, werd woensdag bekend. Na drie kwartalen met economische krimp op rij, nam de omvang van de economie in Nederland afgelopen kwartaal weer licht toe. Die opleving was vooral te danken aan een hogere consumptie door huishoudens.

Meer uit Financieel

Franse minister: volgende week G7-vergadering over Iran

PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.

58 minuten geleden
Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

1 uur geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

1 uur geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

2 uur geleden
Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

3 uur geleden
Weer flinke verliezen op beurzen Azië, Kospi keldert 12 procent

SEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.

3 uur geleden
Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

12 uur geleden