Britse dodental door coronavirus stijgt tot 31.587
LONDEN (ANP/RTR) - Het dodental als gevolg van het coronavirus in het Verenigd Koninkrijk is gestegen tot 31.587. Dat is een stijging met 346 in de afgelopen 24 uur, zei minister van Transport Grant Shapps tijdens de dagelijkse nieuwsbriefing van de regering.
In Engeland waren er 207 nieuwe sterfgevallen in ziekenhuizen, wat het totaal op 22.972 brengt. Schotland bevestigde 36 overlijdens, het totaal nam toe tot 1847. Er waren negen doden in Wales, waardoor het totale aantal dodelijke slachtoffers daar op 1099 kwam.
De minister zei ook dat het aantal dagelijkse coronavirus-tests voor de zevende dag op rij nog onder het doel van 100.000 viel. In totaal werden 96.878 tests uitgevoerd in de afgelopen 24 uur, vergeleken met 97.029 de dag ervoor.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.
20 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.
26 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt militairen in Mali om daar de junta te ondersteunen in haar strijd tegen separatisten. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zal Rusland "blijven strijden, waaronder in Mali, tegen extremisme, terrorisme en andere kwalijke fenomenen".
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Dat er Amerikaanse troepen in Europa zijn, is "ook in het belang van de Verenigde Staten", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie. Daarmee reageerde ze op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump troepen uit Duitsland weg te halen. Dat deed Trump nadat bondskanselier Friedrich Merz kritisch was over de Amerikaanse aanvallen op Iran.
42 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft nog eens onderstreept hoe belangrijk hij het vindt om te blijven samenwerken met de Verenigde Staten. Duitsland blijft zich richten op de NAVO en op goede trans-Atlantische banden, zei hij tijdens een bezoek aan Duitse troepen in Nedersaksen. Een paar uur eerder had de Amerikaanse president Donald Trump nog gezegd dat hij overweegt om troepen terug te trekken uit Duitsland.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte heeft beroep aangetekend tegen het besluit van het Internationaal Strafhof (ICC) om een zaak tegen hem te openen. Het hof besloot afgelopen week unaniem dat het daarvoor beschikt over voldoende bewijs. In het voorjaar van 2025 werd een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd om vermeende misdaden tegen de menselijkheid; kort daarna werd hij aangehouden. Sindsdien zit hij in een speciale gevangenis in Scheveningen.
52 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Libanese president Joseph Aoun beticht Israël van "aanhoudende Israëlische schendingen" van het bestand in het zuiden van zijn land. Nog altijd vinden verwoestingen plaats en vallen er doden. Donderdag aan het begin van de middag heeft de Israëlische krijgsmacht opnieuw inwoners van Libanese plaatsen opgedragen om te vertrekken.
1 uur geleden