
Britse detailhandel herstelt iets sneller dan verwacht
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse detailhandel herstelt iets sneller dan economen hadden verwacht. In juli steeg de verkoop met 2 procent ten opzichte van de maand ervoor, meldt het Britse statistiekbureau. De verkoop van non-food steeg met 10 procent, maar bleef nog wel onder het niveau van voor de coronacrisis.
De omzetstijging is een lichtpuntje in een reeks slecht nieuws in de sector. Zo kondigde warenhuisketen Marks & Spencer vorige maand aan 7000 banen te schrappen omdat shoppers als gevolg van de uitbraak van het coronavirus weg bleven uit de winkels. Ook al stijgt de omzet in de sector weer wat, een groot deel daarvan is volgens economen van ING te danken aan onlineverkoop.
De cijfers van de detailhandel volgen op een enquête van onderzoeksbureau GfK waaruit bleek dat het consumentenvertrouwen nog in het slop zit, mede door zorgen over banen. De Britse regering begon deze maand een loonsubsidieprogramma af te bouwen voor bedrijven die wegens de coronacrisis tijdelijk geen of minder werk hadden voor hun medewerkers. Dat leidde tot waarschuwingen dat miljoenen Britten mogelijk hun baan gaan verliezen. Deskundigen van ING verwachten daarom dat de koopkracht van Britse huishoudens de komende maanden gaat teruglopen door toenemende werkloosheid.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De grootste Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur, die eerder dit jaar een belang heeft genomen in het Nederlandse Besi, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen, mede door een zwakke vraag in China. Het aandeel werd daarop 12,3 procent lager gezet. Branchegenoten KLA en Lam Research zakten 4,2 en 2,8 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat volgende week nieuwe importheffingen op staal instellen. De week daarop wil hij met tarieven voor halfgeleiders komen, heeft Trump vrijdag gezegd tegen journalisten aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One. Dit is de nieuwste aanwijzing dat hij zijn tariefbeleid aanzienlijk wil uitbreiden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrijfsleven ziet na het uitblijven van een internationaal akkoord tegen plasticvervuiling een grotere noodzaak om in Nederland en Europa meer te investeren in recycling.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) een klacht ingediend tegen Canada, vanwege importbeperkingen van Chinees staal. De Chinese regering noemt die maatregel "typisch handelsprotectionisme" dat indruist tegen de regels van de internationale handelsarbiter.
2 uur geledenMADRID (ANP/DPA) - Vakantiegangers die van en naar Spanje vliegen moeten bedacht zijn op problemen met hun bagage. Ontevreden werknemers van een afhandelingsbedrijf van budgetvlieger Ryanair staken. Reizigers krijgen daarom het advies om goed te controleren of hun vlucht doorgaat of vertraging heeft.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenbedrijf Unilever is "teleurgesteld" over het uitblijven van een bindend internationaal verdrag tegen plasticvervuiling op de VN-top in Genève. "Deze gesprekken moeten leiden tot concrete actie. Gecoördineerde regelgeving is noodzakelijk om de complexiteit en kosten voor bedrijven te verminderen en het vertrouwen voor investeringen in oplossingen te vergroten", vindt Rebecca Marmot, directeur duurzaamheid en corporate affairs.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Holie's Sugar-Score is geen misleidende reclame, heeft de kortgedingrechter in Amsterdam geoordeeld. Ontbijtgranenproducent Holie mag de zelfbedachte suikerscore daarom gebruiken in reclames.
4 uur geleden