Britse coureur Russell nieuwe teamgenoot Hamilton bij Mercedes
BRACKLEY (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes heeft George Russell officieel gepresenteerd als opvolger van Valtteri Bottas. De 23-jarige Brit neemt na dit seizoen de plek over van Valtteri Bottas, die overstapt naar Alfa Romeo. Russell wordt bij de Duitse renstal teamgenoot van zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton.
Russell is bezig aan zijn derde seizoen in de Formule 1 bij Williams, een van de teams in de achterhoede. Vorig jaar mocht hij Hamilton bij Mercedes vervangen in de Grote Prijs van Sakhir toen de kopman van het fabrieksteam positief had getest op het coronavirus. De afgelopen weken hing de overstap van Russell van Williams naar Mercedes al in de lucht.
In de verregende Grote Prijs van België eindigde de Brit in zijn Williams onlangs als tweede achter Max Verstappen en voor Hamilton. Dat was zijn beste resultaat in de Formule 1.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
6 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.
16 uur geleden