Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse coronaheld Tom Moore krijgt eigen film

Britse coronaheld Tom Moore krijgt eigen film

LONDEN (ANP) - De Britse coronaheld Tom Moore, die in 2020 op 99-jarige leeftijd honderd rondjes om zijn huis liep om geld op te halen voor de Britse gezondheidsdienst NHS, krijgt een eigen film. Dat melden Britse media. De biopic wordt geregisseerd door Richard Loncraine, die eerder ook de films Wimbledon en Firewall en de tv-serie Band of Brothers maakte. De opnames beginnen in augustus in het Verenigd Koninkrijk, Thailand en op Barbados.

De film gaat onder meer over Moore's jeugd in Yorkshire en zijn diensttijd in de Tweede Wereldoorlog. In de laatste jaren van zijn leven werd Moore wereldberoemd vanwege zijn recordpoging om geld in te zamelen door rondjes om zijn huis te lopen achter zijn rollator. Het doel was om voor zijn honderdste verjaardag 1000 pond op te halen, maar uiteindelijk zamelde Moore met zijn actie ruim 38 miljoen pond in. Ook scoorde Moore op 99-jarige leeftijd een nummer 1-hit met zijn versie van het nummer You'll Never Walk Alone, dat hij opnam in het kader van zijn inzameling voor de NHS.

Moore overleed in februari 2021 op 100-jarige leeftijd aan de gevolgen van het coronavirus. In juli 2020 werd hij door toenmalig koningin Elizabeth geridderd.

Meer uit Buitenland

Russische rechter verbiedt Oscar-winnende documentaire om kritiek

TSJELJABINSK (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin verboden voor een aantal streamingplatforms. Volgens de rechter promoot de film terrorisme en "negatieve houdingen" ten opzichte van het Kremlin.

9 minuten geleden
Iran zegt Israëlische nucleaire installaties te hebben bestookt

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.

37 minuten geleden
Rusland dreigt demonstranten tegen internetblokkade op te pakken

MOSKOU (ANP/AFP) - Iedereen die in Rusland wil demonstreren tegen de grootschalige internetverstoringen zal worden opgepakt, dreigt de Russische regering donderdag. Er is in Rusland steeds meer onvrede over de internetbeperkingen die zijn opgelegd door de staat.

42 minuten geleden
Doden en gewonden bij neerhalen raket in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.

2 uur geleden
Pakistan vroeg VS en Israël om Araghchi en Qalibaf niet te doden

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad ⁠Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.

2 uur geleden
Tientallen doden door bus die in rivier stort in Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.

4 uur geleden
WHO: gezondheidssituatie in Cuba is diep verontrustend

GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.

7 uur geleden