Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse coronaheld Tom Moore krijgt eigen film

Britse coronaheld Tom Moore krijgt eigen film

LONDEN (ANP) - De Britse coronaheld Tom Moore, die in 2020 op 99-jarige leeftijd honderd rondjes om zijn huis liep om geld op te halen voor de Britse gezondheidsdienst NHS, krijgt een eigen film. Dat melden Britse media. De biopic wordt geregisseerd door Richard Loncraine, die eerder ook de films Wimbledon en Firewall en de tv-serie Band of Brothers maakte. De opnames beginnen in augustus in het Verenigd Koninkrijk, Thailand en op Barbados.

De film gaat onder meer over Moore's jeugd in Yorkshire en zijn diensttijd in de Tweede Wereldoorlog. In de laatste jaren van zijn leven werd Moore wereldberoemd vanwege zijn recordpoging om geld in te zamelen door rondjes om zijn huis te lopen achter zijn rollator. Het doel was om voor zijn honderdste verjaardag 1000 pond op te halen, maar uiteindelijk zamelde Moore met zijn actie ruim 38 miljoen pond in. Ook scoorde Moore op 99-jarige leeftijd een nummer 1-hit met zijn versie van het nummer You'll Never Walk Alone, dat hij opnam in het kader van zijn inzameling voor de NHS.

Moore overleed in februari 2021 op 100-jarige leeftijd aan de gevolgen van het coronavirus. In juli 2020 werd hij door toenmalig koningin Elizabeth geridderd.

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

7 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

12 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

12 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

13 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

17 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

19 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

1 dag geleden