Britse corona-adviseur: we hadden eerder in lockdown moeten gaan
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië had eerder in lockdown moeten gaan vanwege het coronavirus. Dat zegt John Edmunds zondag, een belangrijke corona-adviseur voor de Britse regering. De regering zou te lang hebben gewacht met maatregelen die de verspreiding van het virus tegengaan.
"De gegevens waar we begin maart over beschikten en ons bewustzijn waren op dat moment echt heel slecht", stelt Edmunds tegenover de BBC. "Ik denk dat het op dat moment dan ook erg moeilijk was geweest de trekker over te halen, maar we hadden eerder in lockdown moeten gaan."
Matt Hancock, de Britse gezondheidsminister, is het niet eens met de medisch adviseur. Volgens hem zijn "de juiste beslissingen genomen op het juiste moment".
Groot-Brittannië is door het coronavirus een van de zwaarst getroffen landen wereldwijd. In totaal werden meer dan 40.000 sterfgevallen gemeld, terwijl zeker 280.000 Britten besmet raakten.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.
4 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.
5 uur geleden