Britse consumenten willen geld voor apps terug van Apple
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Apple wordt in Groot-Brittannië aangeklaagd omdat het techbedrijf consumenten te veel in rekening zou hebben gebracht voor gekochte apps. De eisers, aangevoerd door een hoogleraar van King's College in Londen, menen dat de 30 procent commissie die appontwikkelaars aan Apple moeten betalen "overdadig" en "onwettelijk" is. iPhone en iPadgebruikers zouden daarom gecompenseerd moeten worden.
Volgens hoogleraar Rachael Kent, die gespecialiseerd is in de omgang tussen consumenten en digitale platformen, misbruikt Apple met de eisen aan softwarebedrijven zijn marktmacht. "Dat heeft op zijn beurt nadelige gevolgen voor Britse consumenten." Volgens de aanklacht zijn zo'n 20 miljoen Britse Appleklanten benadeeld door Apple.
Apple laat weten dat de claim ongefundeerd is. Het bedrijf zegt juist pal te staan voor consumenten en veel waarde te hebben gecreëerd met de App Store, ook voor de Britse economie. Verder zou 84 procent van de appontwikkelaars niets betalen omdat hun apps gratis zijn. De rest kan in aanmerking komen voor een commissie van 15 procent. Apple verlaagde de tarieven onlangs voor een deel van de apps die aan bepaalde voorwaarden voldoen.
De zaak komt nu Apple zich in eigen land verdedigt tegen aantijgingen van spellenmaker Epic dat Apple zijn App Store als een monopolist beheert. Volgens Epic heeft Apple te veel macht en stelt het eisen die niet terecht zijn. Ook heeft de Europese Commissie vraagtekens gesteld bij enkele bepalingen van de App Store en stelde het dat Apple zijn marktmacht misbruikt heeft om andere muziekstreamingdiensten te benadelen ten opzichte van de eigen dienst Apple Music.
Meer uit Financieel
DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco is een belangrijke opdracht verloren voor de levering van 23 elektrische bussen. Het openbaarvervoerbedrijf van de Duitse stad Potsdam heeft het contract met de Brabantse maker van elektrische bussen beëindigd, omdat Ebusco de bussen niet op tijd zou hebben geleverd.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juni met 4,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee is de productiegroei duidelijk afgezwakt vergeleken met de twee voorgaande maanden. In mei steeg de productie nog met 6,8 procent en in april met 5,7 procent.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Webwinkel bol heeft een twintigtal eclipsbrillen uit zijn assortiment verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Volgens haar was het voor bol onmogelijk te garanderen dat ze aan de eisen voldoen.
14 uur geledenSAINT-OMER (ANP/BELGA) - In Frankrijk is een onderzoek geopend naar een incident met een ontplofte squishy, een populair antistressspeelgoed. Dat meldt het parket van Saint-Omer zondag. Onlangs liep een 8-jarig jongetje tweedegraads brandwonden op toen een squishy in zijn gezicht explodeerde.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple praat met CXMT over de mogelijkheden om geheugenchips af te nemen van die Chinese maker van halfgeleiders. Elke mogelijke deal ligt politiek echter zeer gevoelig, schrijft The Wall Street Journal zondag op basis van ingewijden.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - Opgeblazen rotsen en afzinkbakken helpen Roemenië om de energievoorziening aan de praat te houden. De inschatting is nu dat het land de tweede kernreactor van de Cernavoda-centrale zeker negen dagen langer kan laten draaien.
19 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen die Chinese fabrikanten vragen voor hun producten zijn in juli voor het eerst sinds het uitbreken van de Iranoorlog minder hard gestegen. Volgens kenners is dit een teken dat de kostenstijgingen als gevolg van de blokkade van de Straat van Hormuz beginnen af te nemen.
20 uur geleden