Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse consumenten willen geld voor apps terug van Apple

Britse consumenten willen geld voor apps terug van Apple

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Apple wordt in Groot-Brittannië aangeklaagd omdat het techbedrijf consumenten te veel in rekening zou hebben gebracht voor gekochte apps. De eisers, aangevoerd door een hoogleraar van King's College in Londen, menen dat de 30 procent commissie die appontwikkelaars aan Apple moeten betalen "overdadig" en "onwettelijk" is. iPhone en iPadgebruikers zouden daarom gecompenseerd moeten worden.

Volgens hoogleraar Rachael Kent, die gespecialiseerd is in de omgang tussen consumenten en digitale platformen, misbruikt Apple met de eisen aan softwarebedrijven zijn marktmacht. "Dat heeft op zijn beurt nadelige gevolgen voor Britse consumenten." Volgens de aanklacht zijn zo'n 20 miljoen Britse Appleklanten benadeeld door Apple.

Apple laat weten dat de claim ongefundeerd is. Het bedrijf zegt juist pal te staan voor consumenten en veel waarde te hebben gecreëerd met de App Store, ook voor de Britse economie. Verder zou 84 procent van de appontwikkelaars niets betalen omdat hun apps gratis zijn. De rest kan in aanmerking komen voor een commissie van 15 procent. Apple verlaagde de tarieven onlangs voor een deel van de apps die aan bepaalde voorwaarden voldoen.

De zaak komt nu Apple zich in eigen land verdedigt tegen aantijgingen van spellenmaker Epic dat Apple zijn App Store als een monopolist beheert. Volgens Epic heeft Apple te veel macht en stelt het eisen die niet terecht zijn. Ook heeft de Europese Commissie vraagtekens gesteld bij enkele bepalingen van de App Store en stelde het dat Apple zijn marktmacht misbruikt heeft om andere muziekstreamingdiensten te benadelen ten opzichte van de eigen dienst Apple Music.

Meer uit Financieel

Nibud: overheid moet nu nadenken over steun voor huishoudens

UTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.

46 minuten geleden
Energiebedrijf Qatar kan contracten niet nakomen door aanvallen

DOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.

1 uur geleden
President van de Filipijnen roept 'nationale energiecrisis' uit

MANILA (ANP/AFP) - De Filipijnse president Ferdinand Marcos heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen vanwege een "nationale energiecrisis". Door de oorlog in het Midden-Oosten is de toevoer van olie en gas ontregeld. De Filipijnen zijn sterk afhankelijk van de import van brandstof uit die regio.

1 uur geleden
Zakenbank Jefferies stijgt op Wall Street door overnamespeculatie

NEW YORK (ANP) - Jefferies Financial Group behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times werkt de Japanse kredietverstrekker Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) aan plannen voor een mogelijke overname van de Amerikaanse investeringsbank. Jefferies is een belangrijke partner van SMFG en het Japanse bedrijf heeft al een groot belang in de Amerikaanse bank. Het aandeel Jefferies, dat dit jaar ongeveer een derde in waarde is gedaald, steeg meer dan 4 procent.

1 uur geleden
VW roept bijna 100.000 elektrische auto's terug om accuprobleem

WOLFSBURG (ANP/RTR) - Volkswagen roept bijna 100.000 elektrische auto's terug vanwege mogelijke problemen met batterijmodules, maakte de Duitse transportautoriteit KBA dinsdag bekend. In Nederland moeten ongeveer 4000 auto's terug naar de garage ter controle.

1 uur geleden
Iran heeft gaslevering aan Turkije gestopt, meldt Bloomberg

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft de export van aardgas naar Turkije stopgezet, nadat Israël vorige week het South Pars-gasveld had aangevallen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. South Pars is het grootste gasveld ter wereld, Iran deelt het veld met Qatar.

1 uur geleden
Boerenorganisaties EU en Australië niet blij met vrijhandelsdeal

BRUSSEL (ANP) - Brancheverenigingen voor boeren uit Europa en Australië hebben hun onvrede geuit over het vrijhandelsakkoord dat de Europese Unie en Australië afgelopen nacht sloten. Daarin is onder meer afgesproken dat Australië de komende jaren meer rundvlees naar de EU mag exporteren en dat een deel wordt vrijgesteld van importheffingen. Ook de uitvoer van suiker en lamsvlees naar de EU wordt eenvoudiger.

3 uur geleden