Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse conservatieven ruziën over 'held' Boris Johnson

Britse conservatieven ruziën over 'held' Boris Johnson

LONDEN (ANP) - Binnen de Britse Conservatieve Partij groeit de onrust na het vertrek van brexitminister Frost. Het kwam volgens Sky News tot een botsing toen minister van Cultuur Nadine Dorries de premier verdedigde in een tekstbericht. Ze werd prompt uit een Whatsapp-groep gegooid waar zo'n 100 partijgenoten inzitten.

Conservatieve parlementariërs blikten in de groep Clean Global Brexit terug op een tumultueuze week voor hun partij en premier Boris Johnson. Die kampte al met een rebellie binnen de Conservatieven over zijn coronabeleid, met schandalen rond feestjes in de coronacrisis en met het verlies van een conservatief bolwerk bij tussentijdse verkiezingen.

Een ramp

Oud-minister Theresa Villiers noemt het vertrek van Frost in de groep "zeer zorgwekkend". Parlementariër Andrew Bridgen vindt dat een understatement en omschrijft de situatie als "een ramp". Hij stelt dat de meeste conservatieve parlementariërs net als Frost bezorgd zijn over het beleid van de regering.

Het komt tot een botsing als minister Dorries haar klagende partijgenoten op de vingers tikt. Ze noemt Johnson "de held" die de brexit heeft geregeld en een grote overwinning boekte bij de parlementsverkiezingen. Een beetje loyaliteit kan geen kwaad, vindt de minister. Die wordt vervolgens uit de groep verwijderd door brexiteer Steve Baker. "Genoeg is genoeg", schrijft hij.

Het geruzie binnen de groep illustreert volgens de nieuwszender dat binnen de partij sprake is van woede en frustratie. Dorries kreeg overigens wel enige bijval nadat ze op de politieke wapenfeiten van Johnson had gewezen. Een parlementariër merkte spottend op dat sommige collega's kennelijk in de steek worden gelaten door hun geheugen.

Meer uit Buitenland

Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

11 minuten geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

1 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

2 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

2 uur geleden
Trump: als Iran niet akkoord gaat, beginnen de bombardementen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.

3 uur geleden
Geen enkelband voor Høiby, risico op herhaling strafbare feiten

OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.

5 uur geleden
Belgische minister wijst Amerikaanse ambassadeur opnieuw terecht

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.

5 uur geleden