Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse conservatieven ruziën over 'held' Boris Johnson

Britse conservatieven ruziën over 'held' Boris Johnson

LONDEN (ANP) - Binnen de Britse Conservatieve Partij groeit de onrust na het vertrek van brexitminister Frost. Het kwam volgens Sky News tot een botsing toen minister van Cultuur Nadine Dorries de premier verdedigde in een tekstbericht. Ze werd prompt uit een Whatsapp-groep gegooid waar zo'n 100 partijgenoten inzitten.

Conservatieve parlementariërs blikten in de groep Clean Global Brexit terug op een tumultueuze week voor hun partij en premier Boris Johnson. Die kampte al met een rebellie binnen de Conservatieven over zijn coronabeleid, met schandalen rond feestjes in de coronacrisis en met het verlies van een conservatief bolwerk bij tussentijdse verkiezingen.

Een ramp

Oud-minister Theresa Villiers noemt het vertrek van Frost in de groep "zeer zorgwekkend". Parlementariër Andrew Bridgen vindt dat een understatement en omschrijft de situatie als "een ramp". Hij stelt dat de meeste conservatieve parlementariërs net als Frost bezorgd zijn over het beleid van de regering.

Het komt tot een botsing als minister Dorries haar klagende partijgenoten op de vingers tikt. Ze noemt Johnson "de held" die de brexit heeft geregeld en een grote overwinning boekte bij de parlementsverkiezingen. Een beetje loyaliteit kan geen kwaad, vindt de minister. Die wordt vervolgens uit de groep verwijderd door brexiteer Steve Baker. "Genoeg is genoeg", schrijft hij.

Het geruzie binnen de groep illustreert volgens de nieuwszender dat binnen de partij sprake is van woede en frustratie. Dorries kreeg overigens wel enige bijval nadat ze op de politieke wapenfeiten van Johnson had gewezen. Een parlementariër merkte spottend op dat sommige collega's kennelijk in de steek worden gelaten door hun geheugen.

Meer uit Buitenland

WSJ: Trump wil langdurige blokkade van Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

57 minuten geleden
Trump laat zijn foto op Amerikaanse paspoorten plaatsen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.

2 uur geleden
Senaat VS tegen voorkomen militair optreden tegen Cuba door Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.

2 uur geleden
Nieuwe verkiezingen Kosovo omdat parlement geen president kiest

PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.

3 uur geleden
Charles dringt aan op westerse eenheid in toespraak Congres VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.

4 uur geleden
Oud-FBI-directeur Comey aangeklaagd voor bedreigen president

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.

6 uur geleden
Trump haalt uit naar Duitse bondskanselier Merz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.

6 uur geleden