Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse ClearBank kiest Amsterdam voor Europees hoofdkantoor

Britse ClearBank kiest Amsterdam voor Europees hoofdkantoor

AMSTERDAM (ANP) - De Britse financiële dienstverlener ClearBank, momenteel alleen actief in het Verenigd Koninkrijk, heeft Amsterdam gekozen als locatie voor zijn Europese hoofdkantoor om zijn groeiambities te realiseren. Het bedrijf is geen gewone bank zoals ING of Rabobank, maar regelt het betalingsverkeer voor financiële partijen.

"De keuze viel op Nederland vanwege de sterke economie, de bloeiende markt voor financiële technologie en de robuuste regelgeving. Sinds de Brexit is het op veel gebieden lastiger om zaken te doen vanuit het VK in Europa en vice versa. Nederland is een stabiel financieel land", zegt Rintse Zijlstra, directeur van het nieuwe bedrijf ClearBank Europe. "Nu kunnen we alleen nog maar ponden aanbieden. Om in continentaal Europa euro's te kunnen aanbieden moet je een Europese banklicentie hebben", legt de directeur uit.

ClearBank Europe ontving een licentie van de Europese Centrale Bank (ECB) en staat onder toezicht van De Nederlandsche Bank (DNB), heeft de onderneming bekendgemaakt. De onderneming gaat naar eigen zeggen meer dan 70 miljoen euro investeren in haar Europese activiteiten en wil de komende vijf jaar ongeveer zestig nieuwe medewerkers aannemen.

Het Londense ClearBank, opgericht in 2015, biedt diensten aan die traditionele banken ondersteunen, zoals betalingsverwerking. De onderneming heeft klanten als cryptobedrijf Coinbase en betalingsverwerker TrueLayer.

Meer uit Financieel

Chinese exportgroei hapert in eerste maand van Iranoorlog

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.

5 minuten geleden
Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande bekent schuld

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het omgevallen Chinese vastgoedconcern Evergrande, Hui Ka Yan, heeft schuld bekend aan fraude en omkoping. Evergrande was ooit de grootste projectontwikkelaar, maar in 2021 kwam het bedrijf in de problemen toen het zijn schulden niet kon terugbetalen. Daarop volgde een crisis in de vastgoedsector van het Aziatische land.

6 minuten geleden
Staking Lufthansa groter, cabinepersoneel legt werk opnieuw neer

FRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - De staking bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breidt zich uit. Het cabinepersoneel gaat woensdag en donderdag het werk opnieuw neerleggen. Vrijdag werd ook al gestaakt door cabinewerkers bij Lufthansa. Ondertussen staken de piloten van Lufthansa voor de tweede dag op rij.

7 minuten geleden
Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

9 uur geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

11 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

12 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

13 uur geleden