Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse claim in de maak tegen Sony over prijzen PlayStation Store

Britse claim in de maak tegen Sony over prijzen PlayStation Store

LONDEN (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - Sony ziet in het Verenigd Koninkrijk mogelijk een miljardenclaim tegemoet. Consumentenorganisatie Resolve heeft het Japanse elektronicaconcern aangeklaagd omdat de prijzen in zijn digitale PlayStation Store en de prijzen van dingen die je in PlayStation-spellen kan kopen veel te hoog zouden zijn.

Resolve heeft becijferd dat Sony de voorbije zes jaar tot 5 miljard pond, oftewel 5,9 miljard euro, te veel aan kosten heeft gerekend. Volgens de organisatie misbruikt Sony zijn dominante positie op de markt. Het bedrijf zou consumenten "oplichten". Resolve wijst ook op de 30 procent commissie die Sony rekent bij elke aankoop van een spel of een in-game aankoop via de PlayStation Store.

Het is nog niet zeker hoe de zaak verder gaat. De claimprocedure kan pas doorgaan als hiervoor een gerechtelijke goedkeuring wordt gegeven. Als dat gebeurt zouden de bijna 9 miljoen Britten die de afgelopen jaren iets digitaal op hun PlayStation hebben gekocht zich bij de claim kunnen aansluiten en een vergoeding kunnen eisen. Sony heeft zelf nog niet gereageerd.

Meer uit Financieel

Verkoopgolf van huurwoningen houdt aan

APELDOORN (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen door investeerders hield in het tweede kwartaal aan, waardoor het tekort aan huizen voor potentiële huurders verder opliep. Volgens het Kadaster verkochten beleggers in het afgelopen kwartaal bijna 16.400 woningen. Dat is ruim 42 procent meer dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar.

30 minuten geleden
Prijzen zuivel en vlees verder omhoog door krimp veestapel

AMSTERDAM (ANP) - Zuivelproducten, zoals kaas, melk en boter, evenals vleesproducten in de supermarkt worden naar verwachting de komende jaren nog duurder door de krimp van de Nederlandse veestapel, zegt ABN AMRO. Volgens de bank raakt de zuivel- en vleessector verstoord doordat steeds meer boerenbedrijven gebruikmaken van beëindigingsregelingen. "Het aanbod van vlees en melk van Nederlandse bodem daalt, wat een prijsopdrijvend effect heeft", staat in een sectorrapport van de bank.

5 uur geleden
Bijna 150.000 nieuwe privélaadpalen geïnstalleerd in 2024

DEN BOSCH (ANP) - In 2024 installeerden Nederlanders 147.000 nieuwe privélaadpalen, meldt marktonderzoeker Multiscope. De totale besteding aan laadpalen was vorig jaar 198 miljoen euro.

5 uur geleden
Prijzen zuivel en vlees verder omhoog door krimp veestapel

AMSTERDAM (ANP) - Zuivelproducten, zoals kaas, melk en boter, evenals vleesproducten in de supermarkt worden naar verwachting de komende jaren nog duurder door de krimp van de Nederlandse veestapel, zegt ABN AMRO. Volgens de bank raakt de zuivel- en vleessector verstoord doordat steeds meer boerenbedrijven gebruikmaken van beëindigingsregelingen. "Het aanbod van vlees en melk van Nederlandse bodem daalt, wat een prijsopdrijvend effect heeft", staat in een sectorrapport van de bank.

6 uur geleden
Gematigde omzetverwachting Nvidia leidt tot zorgen bij beleggers

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia heeft een gematigde omzetprognose afgegeven voor het huidige kwartaal. Dat wakkert de zorgen onder beleggers aan dat de enorme groei in uitgaven voor kunstmatige intelligentie vertraagt. Dit zou erop kunnen wijzen dat de enorme groei van de belangrijke fabrikant van chips voor AI-toepassingen in het huidige tempo niet vol te houden is.

7 uur geleden
Wall Street naar record terwijl markt wacht op Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De brede S&P 500-graadmeter op de beurs in New York heeft woensdag een recordniveau bereikt, terwijl beleggers in spanning wachtten op de kwartaalresultaten van AI-chipbedrijf Nvidia. Die cijfers, die na het slot van de beurs komen, zijn belangrijk omdat ze meer inzicht geven in de opmars van kunstmatige intelligentie. Aangezien Nvidia als 's werelds meest waardevolle bedrijf ongeveer 8 procent van de S&P 500 uitmaakt, zijn de resultaten ook belangrijk voor de vele Amerikanen die indexbeleggingsfondsen gebruiken om te sparen voor hun pensioen.

8 uur geleden
Van Bruggen: impact afschaffing hypotheekrenteaftrek valt mee

APELDOORN (ANP) - Een afschaffing van de hypotheekrenteaftrek is minder ingrijpend dan vaak wordt gevreesd. Dat stelt financieel dienstverlener Van Bruggen, nu meerdere politieke partijen in hun verkiezingsprogramma willen stoppen met dit belastingvoordeel voor huizenbezitters.

9 uur geleden