Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse centrale bank verlaagt rente voor tweede keer dit jaar

Britse centrale bank verlaagt rente voor tweede keer dit jaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk voor de tweede keer dit jaar verlaagd. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt tot 4,25 procent. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende economie ondersteunen. Het besluit werd iets later bekendgemaakt dan normaal vanwege twee minuten stilte ter herdenking van Victory in Europe Day. Het is donderdag precies tachtig jaar geleden dat nazi-Duitsland officieel capituleerde.

In maart hield de Bank of England de rente nog onveranderd, na een verlaging in februari. De centrale bank wees destijds op een hoge mate van economische onzekerheid door het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Later op de dag zal Trump naar verwachting een handelsovereenkomst met het Verenigd Koninkrijk bekendmaken. Het Verenigd Koninkrijk is het eerste land dat een handelsdeal sluit met de VS en volgens Trump zullen "meerdere deals" volgen.

De Britse centrale bank heeft de rente sinds augustus nu vier keer verlaagd. De beleidsbepalers waren niet unaniem over het rentebesluit. Vijf van de negen bestuurders stemden voor het verlagen van de rente met een kwart procentpunt. Twee bestuurders hadden liever een grotere verlaging met een half procentpunt gezien en twee stemden tegen een verlaging.

Zweden en Noorwegen

Zweden en Noorwegen hielden hun rentetarieven eerder op de dag ongewijzigd op respectievelijk 2,25 procent en 4,5 procent. De Zweedse Riksbank merkte daarbij op dat de onzekerheid in de wereldeconomie aanzienlijk is toegenomen door het nieuwe Amerikaanse handelsbeleid. De groeivooruitzichten zijn in zowel de VS als Europa verslechterd.

Ondanks het vooruitzicht van een mogelijke handelsdeal met de VS wees ook de Britse centrale bank op de toegenomen onzekerheid door het beleid van Trump. De renteverlaging was volgens de centrale bank mogelijk doordat de inflatie verder is afgenomen. Met betrekking tot toekomstige renteverlagingen zei gouverneur Andrew Bailey een "geleidelijke en zorgvuldige" aanpak te hanteren. De centrale bank verhoogde wel de groeiverwachting voor dit jaar naar 1 procent, terwijl de groeiverwachting voor 2026 werd verlaagd naar 1,25 procent.

Meer uit Financieel

Nikkei: chipmaker TSMC overweegt prijsverhoging tot 10 procent

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Taiwanese chipfabrikant TSMC overweegt de prijzen van zijn chips volgend jaar tot 10 procent te verhogen, meldt zakenkrant Nikkei Asia op basis van bronnen. Door de prijsverhoging dreigen producten als smartphones, tablets, laptops en andere consumentenelektronica duurder te worden.

47 minuten geleden
Taiwan klaagt oud-werknemer TSMC aan om lekken technologie China

TAIPEI (ANP/AFP) - Een oud-werknemer van het Taiwanese chipconcern TSMC is in Taiwan aangeklaagd voor het stelen van "kerntechnologie" van de chipmaker en een poging om dat naar China te lekken. Dat maakte het Taiwanese Openbaar Ministerie bekend. Het is volgens de openbaar aanklagers de eerste aanklacht in zijn soort op het eiland, dat door China wordt gezien als een afvallige provincie.

2 uur geleden
Benzineprijs stijgt met bijna 2 cent en nadert recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van benzine bij tankstations nadert de hoogste prijs ooit. De prijzen aan de pomp zijn dinsdag iets opgelopen nadat de olieprijs maandag het hoogste punt in ruim een maand bereikte. De laatste weken stijgen de prijzen van diesel en benzine doordat de oorlog in het Midden-Oosten weer is opgelaaid.

2 uur geleden
AEX-index begint licht hoger onder aanvoering chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML veerden op na de recente zware koersverliezen die werden veroorzaakt door zorgen over de sterk opgelopen koerswaarderingen in de sector. Beleggers hielden verder de ontwikkelingen in het Midden-Oosten in de gaten.

3 uur geleden
Claimstichting bezorgd dat Babboe bewijs weghaalt rond overname

UTRECHT (ANP) - Een belangenbehartiger van bakfietseigenaren is bezorgd dat het moederbedrijf van Babboe, Accell, de voorgenomen massaclaim tegen het merk hindert. De Stichting Veilige Bakfiets heeft advocaten van Babboe verzocht al het bewijsmateriaal in de procedure voorlopig te bewaren en geen activa weg te halen uit het bedrijf.

3 uur geleden
Indeed: ook niet-techbedrijven werven steeds vaker AI-functies

AMSTERDAM (ANP) - Ook in vacatures bij bedrijven buiten de techsector staat steeds vaker een verwijzing naar kunstmatige intelligentie (AI) in de functietitel. Dat merkt Indeed, naar eigen zeggen 's werelds grootste vacaturesite. Werkgevers zoeken bijvoorbeeld onlinemarketeers die AI gebruiken voor campagnes, mensen die AI inzetten om websites beter vindbaar te maken en AI-trainers die collega's leren werken met AI-tools. Ook op klantenservices wordt ervaring met AI steeds vaker gevraagd.

4 uur geleden
Stichting eist schadevergoeding van ACM wegens 'falend toezicht'

AMSTERDAM (ANP) - Een stichting vordert miljoenen euro's van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) namens voormalige klanten van Flexenergie. Volgens de Stichting Benadeelden in Actie is de ACM aansprakelijk vanwege "haar falende toezicht" op de energieleverancier, die in 2018 failliet werd verklaard. De stichting begint een rechtszaak en eist een bedrag van minimaal 15,7 miljoen euro.

4 uur geleden