Britse centrale bank verlaagt rente met kwart procentpunt
LONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk met een kwart procentpunt verlaagd tot 4,75 procent. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende economie ondersteunen. Het is de tweede renteverlaging dit jaar. In augustus werd de Britse rente voor het eerst sinds 2020 verlaagd, eveneens met een kwart procentpunt.
In oktober hield de centrale bank de rente nog onveranderd. Gouverneur Andrew Bailey van de Bank of England stelde destijds dat de centrale bank voorzichtig moet blijven om de rente "niet te snel en te sterk te verlagen". Dat kwam doordat de inflatie in augustus nog boven de doelstelling van 2 procent lag. In september nam de inflatie echter scherp af tot 1,7 procent en lag daarmee voor het eerst sinds april 2021 onder de doelstelling. Economen hadden dan ook gerekend op een renteverlaging in oktober.
De beleidsbepalers van de Britse centrale bank waren niet unaniem over het rentebesluit. Acht van de negen bestuurders stemden voor het verlagen van de rente en een bestuurder had liever een onveranderde rente gezien.
Zweedse bank
De Zweedse centrale bank verlaagde donderdag ook de rente. De Riksbank besloot om de rente met een stevige stap van een half procentpunt te verlagen tot 2,75 procent om de stagnerende economie te stimuleren. Het was de vierde renteverlaging dit jaar. De centrale bank gaf tevens aan dat de rente in december en in de eerste helft van 2025 mogelijk verder zal worden verlaagd.
De Noorse centrale bank hield daarentegen de rente onveranderd op 4,5 procent. Dat is het hoogste niveau sinds 2008. De Norges Bank hield daarbij vast aan de verwachting pas op zijn vroegst in het eerste kwartaal van 2025 een geleidelijke verlaging van de rente te voorzien. De Noorse centrale bank houdt de rente hoog om de Noorse kroon te steunen, die dit jaar flink in waarde is gedaald.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.
2 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
3 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.
6 uur geleden