Britse centrale bank houdt rente opnieuw onveranderd
LONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het belangrijkste rentetarief in het Verenigd Koninkrijk opnieuw onveranderd gelaten op 5,25 procent. De Britse centrale bank hield de rente daarmee voor de zesde keer op rij op het hoogste niveau sinds februari 2008. Ook economen hadden verwacht dat de leenkosten ongewijzigd zouden blijven.
De beleidsbepalers van de centrale bank waren niet unaniem over het rentebesluit. Zeven van de negen bestuurders stemden voor het ongewijzigd laten van de rente. Twee bestuurders hadden liever een renteverlaging gezien.
De Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) besloten eerder al hun rentetarieven ongewijzigd te laten, na de forse verhogingen vorig jaar om de inflatie te bestrijden. Op de financiële markten wordt gehoopt dat ze dit jaar zullen beginnen met het verlagen van de rentes. Door de hardnekkige inflatie in de VS lijkt de Fed echter mogelijk pas in september de rente te verlagen, terwijl de ECB waarschijnlijk in juni al begint met het verlagen van de leenkosten.
Mogelijke verlaging
Ook de Bank of England verlaagt mogelijk in juni de rente om de kwakkelende economie te ondersteunen. In maart daalde de Britse inflatie nog minder hard dan verwacht tot 3,2 procent en bleef daarmee ruimschoots boven de doelstelling van 2 procent. Voor april wordt echter een stevige afname van de inflatie voorzien, door een flinke daling van de energieprijzen.
Gouverneur Andrew Bailey van de Bank of England gaf donderdag aan dat de gegevens over de inflatie "bemoedigend" zijn. "We moeten meer bewijs zien dat de inflatie laag zal blijven voordat we de rente kunnen verlagen, maar ik ben optimistisch dat de zaken de goede kant op gaan", aldus Bailey.
Groei
De Britse centrale bank verlaagde ook de inflatievooruitzichten voor de komende jaren en kwam met nieuwe groeiverwachtingen. Voor dit jaar rekent de centrale bank nu op een economische groei van 0,5 procent, tegen een eerdere groeivoorspelling van 0,25 procent. Ook is het volgens de centrale bank waarschijnlijk dat de Britse economie de recessie in de tweede jaarhelft van vorig jaar, inmiddels achter zich heeft gelaten.
Eerder deze week verlaagde de Zweedse centrale bank al voor het eerst in acht jaar de rente in het land. In maart verlaagde de Zwitserse centrale bank als eerste van de grote centrale banken in de wereld de rente.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
25 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
2 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.
3 uur geleden