Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse buitenlandminister rent pand in tijdens luchtalarm Israël

Britse buitenlandminister rent pand in tijdens luchtalarm Israël

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken James Cleverly is op bezoek in het zuiden van Israël geschrokken van het luchtalarm. Op beelden die het Israëlische buitenlandministerie verspreidde, rent hij een pand in tijdens zijn bezoek aan Ofakim, ruim 20 kilometer ten oosten van de Gazastrook.

De minister is woensdag naar Israël gegaan om solidariteit te betuigen met dat land. Hij brengt volgens zijn ministerie de boodschap dat Groot-Brittannië "onverminderd solidair is met het Israëlische volk na de terroristische aanvallen" van de beweging Hamas vanuit de Gazastrook. Cleverly spreekt met overlevenden van de aanvallen en met politieke leiders. Donderdag wordt de Amerikaanse collega van Cleverly, Antony Blinken, in Israël verwacht.

British Airways heeft het voorbeeld van tal van andere luchtvaartmaatschappijen gevolgd en staakt voorlopig de vluchten naar Israël om veiligheidsredenen. De voorlopig laatste vlucht naar Tel Aviv van de maatschappij maakte woensdag vlak voor de landing in Israël rechtsomkeert en begon de terugweg naar Londen. Het vliegveld Ben Gurion is volgens waarnemers ook mogelijk doelwit van raketten van Hamasstrijders.

Maar de Israëlische luchtvaartautoriteit heeft ontkend dat er woensdag projectielen op het vliegveld zijn afgeschoten. De beslissing van de Britse piloot was de zijne, maar er was geen veiligheidsrisico, aldus de autoriteit.

Meer uit Buitenland

Veel slachtoffers Spanje mogelijk buitenlands, meerdere vermisten

SEVILLA (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Spanje houden er rekening mee dat veel slachtoffers van de dodelijke natuurbrand bij Los Gallardos uit het buitenland komen. Negentien mensen worden vermist.

4 minuten geleden
Dodelijke branden schokken Spanje: 'ongekende tragedie'

SEVILLA (ANP/RTR/DPA) - In Spanje wordt geschokt gereageerd op de dodelijke natuurbranden in het zuiden. Het dodental staat op elf en een tiental mensen raakte gewond. Regionaal gezondheidsminister Antonio Sanz noemde de situatie een "ongekende tragedie".

54 minuten geleden
Kranten: België wil vanaf mei 2027 tolvignet voor wegen

BRUSSEL (ANP) - Een tolvignet voor wie op de Belgische wegen wil rijden moet vanaf mei 2027 gelden, schrijven Belgische kranten De Morgen en De Tijd op basis van een ingezien voorstel. Het land komt met een vignet voor een dag, een maand, twee maanden en een jaar, met verschillende tarieven voor schone en vervuilende auto's.

58 minuten geleden
Mexico wil juridische stappen nemen om dood Mexicanen in VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil in de Verenigde Staten juridische stappen ondernemen vanwege de dood van Mexicaanse migranten in Amerikaanse vreemdelingendetentie. Zeker zeventien Mexicanen zijn overleden in detentie of bij arrestatiecampagnes van immigratiedienst ICE, aldus minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco Álvarez.

1 uur geleden
Britse oud-parlementariër Ann Widdecombe overleden

LONDEN (ANP) - De Britse oud-parlementariër Ann Widdecombe is overleden op 78-jarige leeftijd. Dat melden Britse media als Sky News. Widdecombe zat in het Britse Lagerhuis en later ook in het Europees Parlement. Bij het grote publiek werd ze vooral bekend vanwege haar optreden in het BBC-programma Strictly Come Dancing.

1 uur geleden
Trump ontslaat leden kiescommissie EAC vier maanden voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de resterende bestuursleden van kiescommissie EAC op straat gezet, vier maanden voor de midtermverkiezingen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico en USA Today. De twee Democratische leden kregen een ontslagbrief, een Republikein kreeg de kans om zelf op te stappen. Het vierde bestuurslid, ook een Republikein, stapte eerder al op.

2 uur geleden
Leden van cel gelieerd aan IS aangehouden voor aanslag Damascus

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft leden aangehouden van een aan Islamitische Staat (IS) gelieerde cel na twee bomaanslagen in de hoofdstad Damascus tijdens het bezoek van de Franse president Emmanuel Macron. Dat heeft de Syrische minister van Binnenlandse Zaken Anas Khattab op X bekendgemaakt.

4 uur geleden