Britse buitenlandminister rent pand in tijdens luchtalarm Israël
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken James Cleverly is op bezoek in het zuiden van Israël geschrokken van het luchtalarm. Op beelden die het Israëlische buitenlandministerie verspreidde, rent hij een pand in tijdens zijn bezoek aan Ofakim, ruim 20 kilometer ten oosten van de Gazastrook.
De minister is woensdag naar Israël gegaan om solidariteit te betuigen met dat land. Hij brengt volgens zijn ministerie de boodschap dat Groot-Brittannië "onverminderd solidair is met het Israëlische volk na de terroristische aanvallen" van de beweging Hamas vanuit de Gazastrook. Cleverly spreekt met overlevenden van de aanvallen en met politieke leiders. Donderdag wordt de Amerikaanse collega van Cleverly, Antony Blinken, in Israël verwacht.
British Airways heeft het voorbeeld van tal van andere luchtvaartmaatschappijen gevolgd en staakt voorlopig de vluchten naar Israël om veiligheidsredenen. De voorlopig laatste vlucht naar Tel Aviv van de maatschappij maakte woensdag vlak voor de landing in Israël rechtsomkeert en begon de terugweg naar Londen. Het vliegveld Ben Gurion is volgens waarnemers ook mogelijk doelwit van raketten van Hamasstrijders.
Maar de Israëlische luchtvaartautoriteit heeft ontkend dat er woensdag projectielen op het vliegveld zijn afgeschoten. De beslissing van de Britse piloot was de zijne, maar er was geen veiligheidsrisico, aldus de autoriteit.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.
1 uur geledenRAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.
1 uur geleden