Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse buitenlandminister rent pand in tijdens luchtalarm Israël

Britse buitenlandminister rent pand in tijdens luchtalarm Israël

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken James Cleverly is op bezoek in het zuiden van Israël geschrokken van het luchtalarm. Op beelden die het Israëlische buitenlandministerie verspreidde, rent hij een pand in tijdens zijn bezoek aan Ofakim, ruim 20 kilometer ten oosten van de Gazastrook.

De minister is woensdag naar Israël gegaan om solidariteit te betuigen met dat land. Hij brengt volgens zijn ministerie de boodschap dat Groot-Brittannië "onverminderd solidair is met het Israëlische volk na de terroristische aanvallen" van de beweging Hamas vanuit de Gazastrook. Cleverly spreekt met overlevenden van de aanvallen en met politieke leiders. Donderdag wordt de Amerikaanse collega van Cleverly, Antony Blinken, in Israël verwacht.

British Airways heeft het voorbeeld van tal van andere luchtvaartmaatschappijen gevolgd en staakt voorlopig de vluchten naar Israël om veiligheidsredenen. De voorlopig laatste vlucht naar Tel Aviv van de maatschappij maakte woensdag vlak voor de landing in Israël rechtsomkeert en begon de terugweg naar Londen. Het vliegveld Ben Gurion is volgens waarnemers ook mogelijk doelwit van raketten van Hamasstrijders.

Maar de Israëlische luchtvaartautoriteit heeft ontkend dat er woensdag projectielen op het vliegveld zijn afgeschoten. De beslissing van de Britse piloot was de zijne, maar er was geen veiligheidsrisico, aldus de autoriteit.

Meer uit Buitenland

VN-ambassadeur Iran: Iran wil Straat van Hormuz niet sluiten

NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Frankrijk: 6 militairen gewond geraakt bij droneaanval Noord-Irak

PARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.

5 uur geleden
Poolse president spreekt veto uit over toegang EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.

5 uur geleden
Schutter dood gevonden na incident synagoge Michigan

WEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.

6 uur geleden
NASA hoopt op begin april voor maanmissie Artemis II

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.

7 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Teheran

TEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.

7 uur geleden
Sheriff: vermoedelijk geen gewonden bij incident synagoge VS

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."

9 uur geleden