Britse brexitminister vrijdag naar Brussel, al is 'kloof flink'
BRUSSEL/LONDEN (ANP) - De Britse brexitminister David Frost gaat vrijdag naar Brussel om te proberen "de flinke kloof" die er nog is tussen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk over de handel met Noord-Ierland te overbruggen. Beide partijen deden de afgelopen dagen voorstellen om uit het hoogopgelopen meningsverschil te geraken.
De Europese Commissie heeft echt haar best gedaan om de obstakels aan te pakken waarop Britse goederen met bestemming Noord-Ierland sinds de brexit stuiten, erkent de Britse regering. "We bestuderen de voorstellen van Eurocommissaris Maros Šefčovič positief en constructief."
"Niettemin is het duidelijk dat er nog een aanzienlijke kloof is tussen onze twee standpunten", zegt een woordvoerder van de regering in Londen. Alle voorstellen die nu op tafel liggen "vereisen de komende dagen intensieve bespreking". Frost en Šefčovič beginnen daar vrijdag mee.
Šefčovič bood woensdag aan dat Noord-Ierland de controles op Britse goederen fors zou kunnen versoepelen. Die controles zijn afgesproken om de Europese markt te beschermen nu het Verenigd Koninkrijk niet langer deel uitmaakt van de EU. Dat zou ook kunnen met grenscontroles tussen Noord-Ierland, dat bij het VK hoort, en EU-land Ierland. Maar dat is een groot taboe omdat zo'n harde grens de zwaarbevochten vrede tussen Brits-gezinde protestanten en pro-Ierse katholieken op het spel zou kunnen zetten.
Maar Londen noemt de afspraken over Noord-Ierland onwerkbaar en dreigt ze op te zeggen. De EU maakt zich op om in dat geval hard terug te slaan, klinkt het in Brussel.
Meer uit Financieel
SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
32 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
34 minuten geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.
3 uur geleden