Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse brexitminister Frost stapt op

Britse brexitminister Frost stapt op

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse brexitminister David Frost heeft zijn ontslag ingediend. De bewindsman, die verantwoordelijk is voor de vervolgstappen na het Britse vertrek uit de Europese Unie, is ontevreden over het beleid van premier Boris Johnson.

Frost zou al een week geleden ontslag hebben genomen, omdat hij de "politieke richting" van de conservatieve regeringspartij afkeurt, meldt onder meer de Britse krant Daily Mail. Johnson haalde hem over tot januari te blijven. Zijn vertrek wordt gezien als de zoveelste tegenslag voor de premier. Die kampt al met rebellie binnen de Conservatieven, met schandalen rond feestjes in de coronacrisis en met het verlies van een conservatief bolwerk bij tussentijdse verkiezingen. Paniek in de ambtswoning Downing Street 10, aldus de Daily Mail over het vertrek van de belangrijke vertrouweling van Johnson.

De "gedesillusioneerde" Frost ziet niets in de jongste coronamaatregelen, zoals een vaccinatiepas, maar hij is ook tegen belastingverhogingen en de plannen voor verduurzaming. Verder is er volgens hem onvoldoende vooruitgang geboekt in het overleg met de EU over de status van Noord-Ierland. Die Britse regio grenst aan EU-lid Ierland maar grenscontroles zijn er uit historisch en politiek oogpunt ongewenst. Hij was de hoofdonderhandelaar van de Britten over de brexit, en daarna de drijvende kracht achter de pogingen van Londen om de onderhandelingen over de brexit-voorwaarden te heropenen.

Meer uit Buitenland

Nobelprijs voor de Vrede naar Navanethem Pillay

OSLO (ANP) - De Nobelprijs voor de Vrede gaat dit jaar naar rechter en oud-VN-mensenrechtenchef Navanethem Pillay. Zij krijgt de prijs voor haar inzet voor vrede en internationaal recht, aldus het Noorse Nobelcomité vrijdag. Het comité stelt dat de Zuid-Afrikaanse "de reikwijdte en de impact van het internationaal recht aanzienlijk heeft vergroot". Pillay was rechter bij het hooggerechtshof van Zuid-Afrika, het Rwandatribunaal en het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

34 minuten geleden
Russisch techbedrijf Yandex meldt nieuwe aanval op datacentrum

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische techreus Yandex heeft opnieuw melding gemaakt van een aanval op een datacentrum, de tweede in twee dagen. Een droneaanval trof een locatie in de regio Kaloega.

43 minuten geleden
Ethiopië eist in brief aan VN terugtrekking troepen van Eritrea

ADDIS ABEBA (ANP/RTR) - Ethiopië heeft in een brief aan de Veiligheidsraad van de VN geëist dat het buurland Eritrea zijn troepen terugtrekt uit Ethiopië. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken Gedion Timothewos laat de aanwezigheid van Eritrese troepen op het grondgebied van Ethiopië geen andere keuze dan dat het land zich tegen Eritrea verdedigt. Hij spreekt van "schaamteloze agressie en een complete invasie". Het Eritrese regime weerspreekt dit.

1 uur geleden
Doden bij aanvallen op luchthaven Saudische hoofdstad

RIYAD (ANP/RTR/AFP) - Zeker drie Saudische burgers zijn om het leven gekomen bij twee aanvallen op de luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad. Dat meldt de burgerluchtvaartautoriteit. De aanvallen vonden donderdag al plaats.

1 uur geleden
Mamdani wil dat Trump activiteiten ICE in New York beëindigt

NEW YORK (ANP/AFP) - Burgemeester Zohran Mamdani van New York gaat van de Amerikaanse president Donald Trump eisen dat immigratiedienst ICE alle handhavingsacties in de stad staakt. Dat schreef Mamdani donderdag op X, nadat ICE een man in New York zou hebben neergeschoten.

6 uur geleden
Tientallen arrestaties in Luik bij studentenprotesten

LUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.

14 uur geleden
Leger VS wijst op systeemfouten bij crash vliegtuig en helikopter

WASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.

14 uur geleden