Britse bondscoach Wiegman rekent niet op Mead bij WK voetbal
LONDEN (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Engelse voetbalsters rekent bij het WK in juli niet op aanvaller Beth Mead. De speelster kampt met een zware knieblessure. "Alleen als er een wonder gebeurt en haar herstel razendsnel gaat, is er misschien nog iets mogelijk. Maar ik verwacht niet dat dit gaat gebeuren", aldus Wiegman.
Mead leidde Engeland als topscorer vorig jaar in eigen land naar de Europese titel. De voetbalster van Arsenal liep de blessure in november op in de wedstrijd tegen Manchester United. "Ik heb met haar gesproken en het gaat goed. Haar herstel gaat goed, maar het WK komt te vroeg. Ze komt niet voor in onze plannen op dit moment en we geven haar de tijd", zei Wiegman. De Nederlandse coach maakte dinsdag haar selectie bekend voor de vriendschappelijke wedstrijden van volgende maand tegen Braziliƫ en Australiƫ.
Mead is ploeggenote en partner van Vivianne Miedema, die eveneens aan de kant staat met een zware blessure. Miedema scheurde eind vorig jaar haar voorste kruisband af en mist zo goed als zeker het WK.
De wereldtitelstrijd in Australiƫ en Nieuw-Zeeland begint op 20 juli.
Meer uit Voetbal
GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
6 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
13 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
14 uur geleden