Britse bokser Joshua daagt landgenoot Fury uit
LONDEN (ANP) - Als het aan de Britse bokser Anthony Joshua ligt, dan vecht hij spoedig tegen zijn landgenoot Tyson Fury. "Dan weten we eindelijk wie de beste bij de zwaargewichten is", zegt hij.
Joshua is wereldkampioen bij de bonden IBF, WBA, WBO en IBO. Tyson is wereldkampioen bij de WBC. "Als we willen weten wie de echte nummer een is, dan moet ik met Fury vechten en dan moet Fury met mij willen vechten", zegt Joshua. "Diegene met alle wereldtitels is de onbetwiste nummer een."
Als de omstandigheden het toelaten, dan vecht Fury op 18 juli tegen de Amerikaan Deontay Wilder. Joshua heeft op 20 juni in zijn agenda een wedstrijd tegen de Bulgaar Kubrat Pulev staan.
"Het zou geweldig zijn als we kunnen zeggen dat Pulev en Wilder even een stapje opzij moeten zetten", vindt Joshua.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
7 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
9 uur geleden