Britse beveiligers Eurostar-treinen blazen staking af
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Britse beveiligers die werken in opdracht van spoorwegbedrijf Eurostar hebben een tweedaagse staking afgeblazen, die donderdag zou beginnen. Volgens de vakbond RMT heeft hun werkgever een verbeterd voorstel voor een loonsverhoging gedaan. De Eurostar-treinen rijden tussen Parijs en Brussel naar Londen en ook vanaf Amsterdam naar de Britse hoofdstad.
In het laatste voorstel gaan de lonen gemiddeld met meer dan 10 procent omhoog. Voor de laagstbetaalden is er zelfs een loonsverhoging van bijna 29 procent. Er zijn ook afspraken over een verbetering van de arbeidsvoorwaarden gemaakt.
Vakbond RMT zegt dat de beveiligers hard hebben gestreden voor een verbeterd voorstel en dat ze daarin zijn geslaagd. Het bedrijf Mitie, waar Eurostar het beveiligingswerk aan uitbesteedt, zegt blij te zijn dat de staking is afgeblazen.
De staking zou hebben geleid tot grote verstoringen van de stedentrips naar Londen met de kerstdagen. Op maandag 26 december rijden er toch al geen Eurostar-treinen vanwege een grote staking door Brits spoorpersoneel. Op vrijdag en zaterdag rijdt Eurostar met een aangepaste dienstregeling vanwege acties op het Britse spoor.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
19 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
5 uur geleden