Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse beveiligers Eurostar-treinen blazen staking af

Britse beveiligers Eurostar-treinen blazen staking af

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Britse beveiligers die werken in opdracht van spoorwegbedrijf Eurostar hebben een tweedaagse staking afgeblazen, die donderdag zou beginnen. Volgens de vakbond RMT heeft hun werkgever een verbeterd voorstel voor een loonsverhoging gedaan. De Eurostar-treinen rijden tussen Parijs en Brussel naar Londen en ook vanaf Amsterdam naar de Britse hoofdstad.

In het laatste voorstel gaan de lonen gemiddeld met meer dan 10 procent omhoog. Voor de laagstbetaalden is er zelfs een loonsverhoging van bijna 29 procent. Er zijn ook afspraken over een verbetering van de arbeidsvoorwaarden gemaakt.

Vakbond RMT zegt dat de beveiligers hard hebben gestreden voor een verbeterd voorstel en dat ze daarin zijn geslaagd. Het bedrijf Mitie, waar Eurostar het beveiligingswerk aan uitbesteedt, zegt blij te zijn dat de staking is afgeblazen.

De staking zou hebben geleid tot grote verstoringen van de stedentrips naar Londen met de kerstdagen. Op maandag 26 december rijden er toch al geen Eurostar-treinen vanwege een grote staking door Brits spoorpersoneel. Op vrijdag en zaterdag rijdt Eurostar met een aangepaste dienstregeling vanwege acties op het Britse spoor.

Meer uit Financieel

Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

19 minuten geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

26 minuten geleden
Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

52 minuten geleden
RVO-baas Abdeluheb Choho wordt topman uitkeringsinstantie UWV

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.

1 uur geleden
Verstoringen in Antwerpse haven door staking zeeloodsen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.

2 uur geleden
Landal lijdt verlies door reorganisatiekosten na overname Roompot

AMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.

2 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen licht na recordniveau in april

ROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).

3 uur geleden