Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse beveiligers Eurostar staken vier dagen in december

Britse beveiligers Eurostar staken vier dagen in december

LONDEN (ANP) - Beveiligers die werken in opdracht van spoorwegbedrijf Eurostar zijn van plan vier dagen in december te gaan staken. Daarmee dreigen ze duizenden stedentrips in de feestdagenperiode te verstoren. De actievoerders eisen dat hun lonen met de inflatie meestijgen, maar volgens vakbond RMT weigert hun werkgever Mitie dit.

Medewerkers van de treindienst tussen het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk, België en Nederland leggen op 16, 18, 22 en 23 december het werk neer. Dat is juist een periode waarin toeristen steden als Parijs en Londen graag bezoeken. De stakingsdagen overlappen met andere acties op het Britse spoor.

RMT verwacht dat er meer dan honderd beveiligers meedoen aan de staking. Omdat hun werk belangrijk is voor de veiligheid van de treinreizigers, denkt de vakbond dat er veel verstoringen en overlast voor reizigers zullen zijn.

Miljoenenbedrijf

Secretaris-generaal Mick Lynch van RMT stelt dat Mitie, waar Eurostar het beveiligingswerk uitbesteedt, gemakkelijk hogere lonen kan betalen dan het bedrijf wil. "Een miljoenenbedrijf als Mitie kan beveiligers gemakkelijk een waardig loon betalen voor het cruciale werk dat ze doen."

Volgens Eurostar staakt vooral het personeel dat bagage controleert voor een grensovergang. Deze beveiligers zijn niet verantwoordelijk voor paspoortcontroles, die Franse beambten op zich nemen. Volgens een woordvoerster van Eurostar is nog niet duidelijk wat de impact zal zijn van de staking. "Als onze dienstverlening wordt geraakt, informeren we onze klanten."

Meer uit Financieel

Brussel wil registratie bedrijf in hele EU voor max 100 euro

BRUSSEL (ANP) - Het moet mogelijk worden om binnen 48 uur en voor maximaal 100 euro digitaal een bedrijf op te zetten dat kan werken in de hele EU. Dat staat in een plan van de Europese Commissie, genaamd EU Inc.

2 minuten geleden
Pomphouders: omzet tankstations keldert door hoge benzineprijzen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse tankstations zagen hun omzet de afgelopen weken met gemiddeld 10 tot 20 procent dalen als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen. Dat zegt Martin van Eijk, voorzitter van de Nederlandse brancheorganisatie van tankstations Drive. Vooral in de grensstreken en bij tankstations langs de snelweg is het volgens hem opvallend rustig.

1 uur geleden
Veel meer financieringsaanvragen Warmtefonds om hogere gasprijzen

HILVERSUM (ANP) - De gestegen gasprijzen zorgen ervoor dat veel meer huiseigenaren financiering aanvragen voor het energiezuiniger maken van hun woning. Het Nationaal Warmtefonds zegt de afgelopen twee weken ruim een derde meer aanvragen te hebben ontvangen dan in dezelfde periode vorig jaar.

2 uur geleden
Unilever iets lager op positief Damrak na afsplitsingsgerucht

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak is woensdag opnieuw hoger van start gegaan, geholpen door een daling van de olieprijzen. Het aandeel Unilever stond kort na de opening 0,3 procent lager na een gerucht dat het concern overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen.

3 uur geleden
Maaltijdboxbezorger HelloFresh verwacht opnieuw minder omzet

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdboxbezorger HelloFresh verwacht dat de omzet in 2026 voor het tweede jaar op rij daalt. Volgens het Duitse bedrijf verloopt het herstel van de markt voor kant-en-klaarmaaltijden traag, terwijl winterweer aan het begin van het jaar heeft geleid tot geannuleerde leveringen.

4 uur geleden
Onlinewoonwinkel Fonq krijgt uitstel van betaling

UTRECHT (ANP) - Het bedrijf achter de onlinewoonwinkel Fonq heeft uitstel van betaling gekregen. Fonq Groep vroeg het verzoek dinsdag aan. De rechtbank in Utrecht heeft het uitstel verleend en twee bewindvoerders aangesteld, werd woensdag bekend.

4 uur geleden
ProRail: personeelstekorten spoorwerk dreigen, meer storingen

UTRECHT (ANP) - De komende jaren ontstaan grote tekorten aan technisch personeel voor het onderhoud en de vernieuwing van het spoor. Dat zorgt voor vertragingen van de werkzaamheden, waardoor de kans op storingen groter wordt en er extra kosten voor spoedreparaties bij komen. Hiervoor waarschuwt de railinfrasector, zegt ProRail.

5 uur geleden