Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse benzineprijs stijgt naar nieuw record

Britse benzineprijs stijgt naar nieuw record

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De benzineprijs in het Verenigd Koninkrijk is gestegen naar een nieuw recordniveau door de oplopende olieprijzen. De gemiddelde prijs van een liter benzine bedraagt nu circa 178 pence, omgerekend 2,08 euro. Kenners denken dat de prijzen nog verder zullen stijgen.

Om een gemiddelde gezinsauto te vullen met benzine ben je nu 98 pond kwijt, aldus de Britse automobilistenclub RAC. Dat is omgerekend 115 euro. Daarmee is benzine in het Verenigd Koninkrijk nog wel goedkoper dan in Nederland. De Nederlandse adviesprijs voor een liter Euro95 bedraagt 2,49 euro, wat ook bijna een recordniveau is.

De gemiddelde prijs van een liter diesel in het Verenigd Koninkrijk bedraagt nu 185 pence, omgerekend 2,16 euro. In Nederland ligt de adviesprijs voor diesel op 2,18 euro. RAC denkt dat de brandstofprijzen verder zullen stijgen. Een liter benzine kan door het niveau van 180 pence gaan en diesel richting 190 pence, aldus RAC.

De hoge brandstofprijzen verergeren de inflatiecrisis voor Britse huishoudens, die ook al kampen met sterk stijgende energiekosten voor huizen en duurdere levensmiddelen.

Meer uit Buitenland

Rusland meldt neerhalen honderden drones, schade bij Wildberries

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland stelt dat het bij nachtelijke aanvallen 320 Oekraïense drones heeft neergehaald. De Russische autoriteiten melden dat bij aanvallen zes mensen om het leven zijn gekomen en negen personen gewond raakten. In de regio's bij de grote steden Moskou en Sint-Petersburg liepen magazijnen schade op.

41 minuten geleden
Krant: Iran en Oman stevenen af op deal over Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran en Oman stevenen af op een deal over het beheer van de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die informatie kreeg van Iraanse en Amerikaanse bronnen.

1 uur geleden
Drie leeuwen sterven vermoedelijk door hitte in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Drie leeuwinnen in een dierentuin in Tokio zijn vermoedelijk overleden door een hitteberoerte. Nog enkele andere leeuwen worden behandeld nadat ze ziek waren geworden door de aanhoudende hitte en hoge luchtvochtigheid, meldt de dierentuin dinsdag.

3 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela boven de 6000

CARACAS (ANP) - Het dodental van de aardbevingen die Venezuela in juni troffen, is opgelopen tot 6125. Dat heeft parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez maandag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Qatar, Egypte en Turkije veroordelen Israëlisch geweld in Gaza

CAÏRO (ANP) - Qatar, Egypte en Turkije veroordelen het Israëlische geweld in Gaza. Dat zeggen de bemiddelaars in een gezamenlijke verklaring. De landen wijzen op "voortdurende Israëlische schendingen in de Gazastrook, met name het bombarderen van zorginstellingen en infrastructuur, en de burgerslachtoffers, onder wie vrouwen en kinderen".

8 uur geleden
Langere dienstplicht start in Denemarken, ook voor vrouwen

KOPENHAGEN (ANP) - De nieuwe dienstplicht in Denemarken is ingegaan. Ongeveer 1600 militaire rekruten zijn maandag begonnen aan de verlengde dienstperiode. Deze duurt elf maanden, in plaats van de eerdere standaard vier maanden. De dienstplicht is ook uitgebreid naar vrouwen.

17 uur geleden
Russische oppositiepoliticus Nadezjdin ontvlucht Rusland

PARIJS (ANP) - De Russische oppositiepoliticus Boris Nadezjdin is Rusland ontvlucht. In een video op sociale media is hij te zien voor de Eiffeltoren, waar hij zegt blij te zijn dat hij in leven is en vrij is, "zij het niet in Rusland". Onduidelijk is hoe en wanneer hij het land heeft verlaten, schrijft The Moscow Times.

18 uur geleden