Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse bedrijven massaal uitgeweken naar EU vanwege brexit

Britse bedrijven massaal uitgeweken naar EU vanwege brexit

LONDEN (ANP) - Meer dan vierhonderd financiële bedrijven in Groot-Brittannië hebben activiteiten, personeel en ongeveer duizend miljard pond (1,15 biljoen euro) aan activa verplaatst richting de EU, meldt de Britse denktank New Financial op basis van eigen onderzoek. "We denken dat het een onderschatting is en we verwachten dat de aantallen in de loop van de tijd zullen toenemen: we zijn pas aan het einde van het begin van de brexit", aldus de studie.

Ongeveer 7400 banen uit het Verenigd Koninkrijk zijn overgebracht naar de EU of daar gecreëerd. Bankiers hebben tegen persbureau Reuters gezegd dat de verplaatsingen van sommige personeelsleden zijn vertraagd vanwege reisbeperkingen die gelden vanwege het coronavirus. Het totaal van 440 verhuizingen is hoger dan verwacht en ruim boven de 269 in de enquête uit 2019 van New Financial. New Financial denkt dat het werkelijke aantal ruim boven de 500 bedrijven ligt.

De Ierse hoofdstad Dublin heeft het meest geprofiteerd met 135 verplaatsingen, gevolgd door Parijs met 102, Luxemburg 95, Frankfurt 63 en Amsterdam 48. Banken hebben meer dan 900 miljard pond aan activa van Groot-Brittannië naar de EU verplaatst, terwijl verzekeraars en vermogensbeheerders meer dan 100 miljard pond aan activa en fondsen hebben overgedragen. "We verwachten dat Frankfurt de 'winnaar' zal zijn in termen van activa op de langere termijn, en dat Parijs uiteindelijk de grootste begunstigde zal zijn in termen van banen", staat in het onderzoek.

De studie verwacht dat driehonderd tot vijfhonderd kleinere financiële bedrijven in de EU een permanent kantoor in Groot-Brittannië zullen openen, veel minder dan de heersende prognoses van ongeveer duizend. Londen zal in de nabije toekomst het dominante financiële centrum van Europa blijven, maar haar invloed zal verder afbrokkelen.

Meer uit Financieel

Topman Heijmans wil meer mensen uit bedrijfsleven in politiek

AMSTERDAM (ANP) - De topman van bouwbedrijf Heijmans wil dat meer mensen vanuit het bedrijfsleven de politiek ingaan. Onlangs werd bekend dat Heleen Herbert, die tot voor kort commercieel directeur bij het bouwbedrijf was, minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet wordt.

22 minuten geleden
Luchtvaartbranche noemt dividenduitkering Schiphol 'wrang'

SCHIPHOL (ANP) - BARIN, de organisatie die de belangen van luchtvaartmaatschappijen in Nederland behartigt, vindt het "wrang" dat Schiphol dit jaar dividend gaat uitkeren aan zijn aandeelhouders en dan met name de gemeente Amsterdam. De gemeente laat zich doorgaans kritisch uit over Schiphol, maar vangt nu ook ruim dividend, stelt voorzitter Marnix Fruitema.

58 minuten geleden
Heijmans voorziet voorlopig nog hinder door stikstofcrisis

AMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft last van de stikstofcrisis en lange vergunningprocedures bij het bouwen van nieuwe woningen. Topman Ton Hillen verwacht dat daar voorlopig nog geen einde aan komt. Hij houdt er rekening mee dit jaar iets minder woningen te verkopen dan in 2025.

1 uur geleden
Schiphol-topman: kwaliteit luchthaven is leidend, niet groei

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol richt zich de komende jaren nadrukkelijk op de kwaliteit van de luchthaven en niet op de grootste of goedkoopste zijn. "Vroeger werd er gefocust op twee G's: van groei en goedkoop. Daar zijn we echt mee gestopt", zei topman Pieter van Oord vrijdag bij de presentatie van de jaarresultaten.

1 uur geleden
Miljoenenboetes voor DPG en Mediahuis in Belgische fraudezaak

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Mediaconcerns DPG Media en Mediahuis hebben in België miljoenenboetes gekregen voor de vervalsing van de aanbestedingsprocedure voor een krantenconcessie. De Belgische concerns, die ook veel Nederlandse media bezitten, moeten respectievelijk 3,8 miljoen en 7,8 miljoen euro betalen van de Belgische Mededingingsautoriteit.

2 uur geleden
Turkije arresteert zestien personen in OnlyFans-onderzoek

ANKARA (ANP/RTR) - Turkije heeft zestien mensen gearresteerd en bezittingen ter waarde van ongeveer 300 miljoen lira (5,8 miljoen euro) in beslag genomen in een onderzoek naar vermeende witwaspraktijken die verband houden met content die op het OnlyFans-platform werd gedeeld. Dat meldt het Turkse Openbaar Ministerie vrijdag.

2 uur geleden
Schiphol houdt tarieven voor maatschappijen komende jaren gelijk

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol houdt de havengelden de komende jaren op het huidige niveau. Gemiddeld liggen de tarieven die luchtvaartmaatschappijen betalen voor gebruik van het vliegveld nu op 60 euro per passagier. "Daar blijven we op tot en met 2030", zei financieel topman Robert Carsouw tijdens een persconferentie na de jaarresultaten.

3 uur geleden