Britse bedrijven luiden noodklok over no-dealbrexit
LONDEN (ANP) - Ruim zeventig Britse brancheverenigingen hebben de noodklok geluid over de gevolgen van een no-dealbrexit voor het bedrijfsleven. De groepen, die sectoren zoals de autobranche, luchtvaartbranche, chemische industrie en farmaceutische bedrijven vertegenwoordigen, zijn goed voor meer dan 7 miljoen banen in het Verenigd Koninkrijk. Ze roepen de regering van Boris Johnson op om terug te keren naar de onderhandelingstafel en alsnog een handelsakkoord te sluiten met de Europese Unie, schrijft zakenkrant Financial Times.
Vrijdag riep Johnson bedrijven op zich voor te bereiden op een vertrek uit de EU zonder handelsdeal. Dat gebeurde nadat een deadline die de Britse premier had gesteld was verlopen en de EU niet geneigd leek veel te bewegen om aan de Britse eisen te voldoen. De werkgeversorganisaties menen dat een deal essentieel is om banen te beschermen.
"Met compromis en vasthoudendheid kan een akkoord bereikt worden. Bedrijven roepen beide zijden op om een uitweg te vinden." Topmensen uit het bedrijfsleven hebben al eerder gewaarschuwd dat veel bedrijven niet voorbereid zijn op de verstoringen, extra administratieve handelingen en kosten die vanaf 1 januari gepaard gaan met handel met landen binnen de EU. Met name kleinere bedrijven hebben hun handen vol aan de gevolgen van de coronacrisis en kunnen zich nauwelijks voorbereiden.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De Franse bank BNP Paribas heeft bevestigd exclusieve gesprekken te voeren over de overname van autoleasebedrijf Athlon. Die van oorsprong Nederlandse onderneming is nu in handen van Mercedes-Benz.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft bindende afspraken gemaakt over verduurzaming met Cosun, producent van onder meer Aviko-friet. Dat melden minister Sophie Hermans (Klimaat, VVD) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) aan de Tweede Kamer. De definitieve plannen zijn minder ambitieus dan in een intentieverklaring die eerder dit jaar werd getekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft accountants- en adviesbureau BDO een boete van 765.000 euro opgelegd vanwege fraude bij examens. Medewerkers van BDO deelden antwoorden of maakten examens samen, maar het bedrijf signaleerde dit niet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het mobiele dataverbruik in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar gestegen naar een nieuw recordniveau. Volgens de Telecommonitor van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) steeg het totale verbruik naar 817 miljoen gigabyte aan mobiele data.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eigenaren die met hun hond of kat naar de dierenarts gaan, lopen een groter risico te duur uit te zijn voor de behandeling van hun dier. Dat komt doordat dierenartsenpraktijken commerciëler zijn geworden dan voorheen, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in een conceptrapport. Ze hanteren bijvoorbeeld hogere prijzen en denken bij het aanbieden van behandelingen niet altijd puur aan het belang van het dier en baasje.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de chip- en techbedrijven onder druk stonden door zorgen of ze de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) wel kunnen terugverdienen. Daarnaast wordt gewacht op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die zal de leenkosten in de eurozone waarschijnlijk onveranderd laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd wat de centrale bank gaat zeggen over het rentebeleid in 2026.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KPMG staat niet meer onder verscherpt toezicht van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) vanwege fraude met examentoetsen. Dit meldt het advies- en accountantsbureau bij de publicatie van zijn jaarverslag.
4 uur geleden