Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse banken zetten geld apart voor slechte leningen

Britse banken zetten geld apart voor slechte leningen

LONDEN (ANP) - De Britse banken Barclays en Standard Chartered zetten geld apart om het risico op niet-terugbetaalde leningen af te dekken. Dat bleek uit de kwartaalcijfers van de financiële instellingen. Bij Barclays ging het om een extra afschrijving van 2,1 miljard pond, omgerekend ruim 2,4 miljard euro. Standard Chartered nam een voorziening van 956 miljoen dollar (881 miljoen euro).

De banken verwachten dat meer bedrijven in de problemen komen door de coronacrisis. Barclays laat weten dat 400 miljoen pond van zijn extra afschrijving voor rekening van één klant komt, terwijl Standard Chartered zegt dat twee klanten goed zijn voor ongeveer de helft van de extra weggezette gelden.

Barclays had verder relatief weinig last van de coronacrisis in de eerste drie maanden van het jaar en zag de baten met een vijfde toenemen tot 6,3 miljard pond. De nettowinst kwam uit op 605 miljoen pond.

Standard Chartered had meer last van de crisis vanwege zijn grotere focus op Azië en andere opkomende regio's, maar voerde de baten toch met 13 procent op tot 4,3 miljard dollar. Onder de streep hielde de bank 517 miljoen dollar over.

Meer uit Financieel

Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

39 minuten geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

11 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

11 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

13 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

15 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

19 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden