Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse band Oasis keert terug met reeks reünieoptredens

Britse band Oasis keert terug met reeks reünieoptredens

MANCHESTER (ANP) - Vijftien jaar na het einde van Oasis gaat de band weer optreden. Volgend jaar geeft de groep rond de broers Liam en Noel Gallagher een reeks optredens in Groot-Brittannië en Ierland, is dinsdag bekendgemaakt.

De eerste show van Oasis staat gepland op 4 juli in Cardiff. Daarna volgen nog dertien shows in Manchester, Londen, Edinburgh en Dublin. Kaarten gaan zaterdag in de verkoop. Mogelijk volgen later meer optredens buiten Europa.

Het nieuws komt in de week dat het precies dertig jaar geleden is dat het debuutalbum Definitely Maybe uitkwam. Oasis was een van de belangrijkste bands van de britpopgeneratie in de jaren negentig. Van het album (What's the Story) Morning Glory? werden wereldwijd meer dan 22 miljoen exemplaren verkocht en het werd de bestverkochte plaat van de jaren negentig in Groot-Brittannië. Het album, waarop grote hits als Wonderwall en Don't Look Back in Anger staan, bestaat volgend jaar precies dertig jaar.

Ruzies

Door onderlinge ruzies ging Oasis in 2009 ten onder. Noel stapte uit de groep omdat hij "geen dag langer" met zijn broer kon samenwerken. De twee zetten hun vete daarna jarenlang voort door elkaar op sociale media en in interviews zwart te maken.

Door de jaren heen leken Liam en Noel desondanks meermalen open te staan voor een reünie, die er tot nu nooit kwam. Afgelopen weekend kwam het nieuws over een hereniging plots in een stroomversnelling. Liam gaf de fans hoop nadat hij op het Leeds Festival onder meer zei dat er "een interessante situatie" was ontstaan. Zondagnacht zinspeelden de broers op sociale media op de aanstaande hereniging.

Meer uit Buitenland

Verenigde Staten vallen Iran aan als vergeldingsactie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.

1 uur geleden
Israël en Libanon sluiten nieuw akkoord na overleg in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.

4 uur geleden
Dodental na aardbevingen Venezuela loopt verder op tot 920

CARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.

4 uur geleden
Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

6 uur geleden
Dodental Venezuela meer dan verdubbeld

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.

9 uur geleden
Israël geeft evacuatiebevel voor plaats in het zuiden van Libanon

EL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.

10 uur geleden
Reddingswerk Venezuela komt moeizaam op gang

LA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.

11 uur geleden