Britse autoriteiten doen recordvangst van 5700 kilo cocaïne
SOUTHAMPTON (ANP) - De Britse autoriteiten hebben in de haven van Southampton 5700 kilo cocaïne onderschept in een lading bananen uit Zuid-Amerika. De recordvangst gebeurde al op 8 februari, maar is nu pas bekend gemaakt, melden de National Crime Agency en de Border Force in een persbericht.
Vermoed wordt dat de container op weg was naar de haven van Hamburg in Duitsland. Verschillende Europese politiediensten helpen de Britse autoriteiten om de betrokken criminele netwerken te identificeren.
Op basis van de straatprijs in het Verenigd Koninkrijk heeft de cocaïne volgens de Britten een waarde van meer dan 450 miljoen Britse pond (526 miljoen euro). Bij laatste grootste vangst in het Verenigd Koninkrijk werd in 2022 3700 kilo cocaïne aangetroffen, ook in Southampton.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
1 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
1 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
1 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
9 uur geleden