Britse autoproductie hard geraakt door brexit
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoproductie zal een flinke dreun krijgen als gevolg van de brexit. Als de Britse uittreding uit de Europese Unie betekent dat er handelstarieven worden ingesteld, zal de autoproductie tegen 2024 met een derde zijn gedaald. Daarvoor waarschuwde de Britse handelsorganisatie voor autoproducenten en -handelaren SMMT.
Autofabrikanten streven naar de voortzetting van de huidige regels. De autosector is de op een na grootste exporteur van het Verenigd Koninkrijk. Jaarlijks worden alleen al 1,5 miljoen auto's uitgevoerd. Als de autosector met de EU gaat handelen volgens de algemeen geldende regels van Wereldhandelsorganisatie WTO zal dit gepaard gaan met 3,2 miljard pond aan extra productiekosten.
Automakers als Honda en Ford kondigden eerder al Britse fabriekssluitingen aan. Zij gaven de brexit niet op als reden. Peugeot liet wel weten dat het openhouden van een Vauxhall-fabriek afhangt van de voorwaarden van de brexitdeal.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipmachinefabrikant ASML verkoopt momenteel geen enkele chipmachine in Europa, zegt bestuurder Frank Heemskerk, die verantwoordelijk is voor de wereldwijde publieke zaken van ASML.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Booking.com gaat telefoonnummers van Nederlandse gebruikers binnenkort beter beschermen tegen misbruik. De boekingssite maakt het vanaf volgende week niet meer mogelijk om telefoonnummers van gebruikers buiten het platform te delen. De nummers zijn dan alleen nog beschikbaar op het platform zelf. Het bedrijf neemt deze maatregel om te voorkomen dat gebruikers de dupe worden van een datalek, zoals die bij Booking.com van afgelopen april.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chemieconcern Ineos legt drie fabrieken in de Noord-Engelse stad Hull stil vanwege de hoge energieprijzen. Het gaat volgens het bedrijf om de laatste drie Europese productielocaties van "wereldschaal" voor acetyl, een groep grondstoffen voor producten als medicijnen, bouwmaterialen en schoonmaakmiddelen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalige vrachtvliegers van Martinair hebben toch recht op loon van luchtvaartmaatschappij KLM. Dat oordeelt het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep. Het gaat om ongeveer 250 oud-vliegers.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Oud-Jumbo-baas Frits van Eerd is te zwaar gestraft en ten onrechte veroordeeld. Dat stelt Daan Doorenbos, advocaat van de gevallen supermarktondernemer, tijdens de regiezitting in het hoger beroep bij het gerechtshof in Zwolle. Volgens hem moet het vonnis volledig van tafel en moet er veel nieuw onderzoek worden gedaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft een belangrijke oliepijpleiding opgestart, na de sluiting vorige week als gevolg van droneaanvallen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een pijpleiding die van het oosten naar de westelijke havenstad Yanbu loopt en na de blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk werd voor de Saudische olie-export.
2 uur geledenBRATISLAVA/PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Unie zou een noodtop bijeen moeten roepen om de hoge brandstofprijzen aan te pakken, zei de Slowaakse premier Robert Fico dinsdag. Hij bekritiseerde de EU omdat die volgens hem niet in actie komt. Ook de Franse president Emmanuel Macron riep Brussel op maatregelen te nemen tegen de hoge prijzen van onder meer diesel en kerosine.
3 uur geleden