Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse atleet Ujah 22 maanden geschorst voor doping op Spelen

Britse atleet Ujah 22 maanden geschorst voor doping op Spelen

MONACO (ANP) - Ruim een jaar na de Olympische Spelen van Tokio heeft de Britse sprinter Chijindu Ujah een schorsing van 22 maanden gekregen. Kort na de Spelen werd Ujah al voorlopig geschorst vanwege een positieve dopingtest. De sprinter had in Tokio met de Britse estafetteploeg zilver gepakt op de 4x100 meter, maar de Britten moesten die medaille inleveren omdat Ujah werd betrapt op verboden spierversterkende middelen.

De 28-jarige atleet beweert zelf dat zijn positieve test was veroorzaakt doordat hij onbewust een vervuild voedingssupplement had genomen tijdens de Spelen. "Ik aanvaard deze beslissing met verdriet en wil graag mijn verontschuldigingen aan mijn teamgenoten aanbieden", zei Ujah eerder al. "Het spijt me dat zij door deze zaak de medailles kwijtraken waar ze lang en hard voor hebben getraind en die ze echt verdienden."

De zaak werd behandeld door het internationaal sporttribunaal CAS en in maart doorverwezen naar de AIU, de integriteitsunit in de atletiek. Omdat Ujah zegt dat hij per ongeluk verboden middelen tot zich heeft genomen, via een vervuild supplement, volstaat volgens de AIU een schorsing van twee jaar. Daar gaan twee maanden van af omdat de Brit direct zijn fout toegaf. Zijn schorsing, die inging op 6 augustus vorig jaar, loopt op 5 juni 2023 af. Dat betekent dat Ujah in principe in augustus volgend jaar kan meedoen aan de WK in Boedapest.

Meer uit Sport

Griekspoor dinsdag in laatste partij op baan 6 op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.

2 uur geleden
Coureur Russell blij dat hij weer op het hoogste treetje staat

SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.

8 uur geleden
Opnieuw titel voor Visser en Enser op slotdag NK, ook goud Wevers

ROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).

8 uur geleden
Hitte heeft amper vat op bezoekersaantallen TT van Assen

ASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."

9 uur geleden
Wielrenster Nooijen verovert eerste nationale titel op de weg

NIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.

10 uur geleden
Verstappen noemt tweede plaats in Oostenrijk heel positief

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italiƫ nipt voor.

11 uur geleden
Verstappen tweede achter Russell bij GP van Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1 als tweede geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest in de race op de Red Bull Ring in Spielberg, het thuiscircuit van zijn team, de zege laten aan de Brit George Russell in een Mercedes. De Italiaan Kimi Antonelli werd namens Mercedes vlak achter Verstappen derde.

11 uur geleden