Britse arbeidsmarkt groeit sterk ondanks toename besmettingen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse arbeidsmarkt toont een sterk herstel ondanks een flinke toename van het aantal coronabesmettingen. De werkloosheid is daarbij gedaald tot het laagste niveau sinds de eerste maanden van de crisis, kwam naar voren uit gegevens van het Office for National Statistics. De positieve cijfers kunnen de Bank of England (BoE) ertoe aanzetten de rente sneller te verhogen om de inflatie te beteugelen.
Het aantal mensen op de loonlijsten van Britse bedrijven steeg in december met 184.000. Die stijging was sterker dan waar in doorsnee rekening mee werd gehouden. De werkloosheid in november daalde daarbij tot 4,1 procent, de laagste stand sinds juni 2020. Verder liep het aantal vacatures op tot een record van 1,25 miljoen.
Door de sterke economische cijfers blijft de aandacht van de BoE vooral gespitst op de inflatie. De centrale bank verhoogde vorige maand voor het eerst in de pandemie de rente. Beleggers gaan er in doorsnee vanuit dat beleidsmakers tijdens de volgende vergadering begin februari een nieuwe rentestap zetten. Daarbij wijzen ze onder andere op de inflatie die in het Verenigd Koninkrijk boven de 6 procent dreigt uit te komen. Veel hoger dan het beoogde doel van 2 procent.
Het aantal Britten dat de zoektocht naar een baan heeft opgegeven of om een andere reden niet meer tot de beroepsbevolking wordt gerekend, is opnieuw gestegen. Dat verklaart mede waarom veel bedrijven moeite hebben om personeel te vinden. Verder blijven de stijgingen van de lonen achter bij de inflatie. Daardoor neemt de financiële druk op huishoudens toe.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
11 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
14 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
15 uur geleden