Britse arbeidsmarkt groeit sterk ondanks toename besmettingen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse arbeidsmarkt toont een sterk herstel ondanks een flinke toename van het aantal coronabesmettingen. De werkloosheid is daarbij gedaald tot het laagste niveau sinds de eerste maanden van de crisis, kwam naar voren uit gegevens van het Office for National Statistics. De positieve cijfers kunnen de Bank of England (BoE) ertoe aanzetten de rente sneller te verhogen om de inflatie te beteugelen.
Het aantal mensen op de loonlijsten van Britse bedrijven steeg in december met 184.000. Die stijging was sterker dan waar in doorsnee rekening mee werd gehouden. De werkloosheid in november daalde daarbij tot 4,1 procent, de laagste stand sinds juni 2020. Verder liep het aantal vacatures op tot een record van 1,25 miljoen.
Door de sterke economische cijfers blijft de aandacht van de BoE vooral gespitst op de inflatie. De centrale bank verhoogde vorige maand voor het eerst in de pandemie de rente. Beleggers gaan er in doorsnee vanuit dat beleidsmakers tijdens de volgende vergadering begin februari een nieuwe rentestap zetten. Daarbij wijzen ze onder andere op de inflatie die in het Verenigd Koninkrijk boven de 6 procent dreigt uit te komen. Veel hoger dan het beoogde doel van 2 procent.
Het aantal Britten dat de zoektocht naar een baan heeft opgegeven of om een andere reden niet meer tot de beroepsbevolking wordt gerekend, is opnieuw gestegen. Dat verklaart mede waarom veel bedrijven moeite hebben om personeel te vinden. Verder blijven de stijgingen van de lonen achter bij de inflatie. Daardoor neemt de financiële druk op huishoudens toe.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.
2 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.
5 uur geleden