Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse arbeidsmarkt groeit sterk ondanks toename besmettingen

Britse arbeidsmarkt groeit sterk ondanks toename besmettingen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse arbeidsmarkt toont een sterk herstel ondanks een flinke toename van het aantal coronabesmettingen. De werkloosheid is daarbij gedaald tot het laagste niveau sinds de eerste maanden van de crisis, kwam naar voren uit gegevens van het Office for National Statistics. De positieve cijfers kunnen de Bank of England (BoE) ertoe aanzetten de rente sneller te verhogen om de inflatie te beteugelen.

Het aantal mensen op de loonlijsten van Britse bedrijven steeg in december met 184.000. Die stijging was sterker dan waar in doorsnee rekening mee werd gehouden. De werkloosheid in november daalde daarbij tot 4,1 procent, de laagste stand sinds juni 2020. Verder liep het aantal vacatures op tot een record van 1,25 miljoen.

Door de sterke economische cijfers blijft de aandacht van de BoE vooral gespitst op de inflatie. De centrale bank verhoogde vorige maand voor het eerst in de pandemie de rente. Beleggers gaan er in doorsnee vanuit dat beleidsmakers tijdens de volgende vergadering begin februari een nieuwe rentestap zetten. Daarbij wijzen ze onder andere op de inflatie die in het Verenigd Koninkrijk boven de 6 procent dreigt uit te komen. Veel hoger dan het beoogde doel van 2 procent.

Het aantal Britten dat de zoektocht naar een baan heeft opgegeven of om een andere reden niet meer tot de beroepsbevolking wordt gerekend, is opnieuw gestegen. Dat verklaart mede waarom veel bedrijven moeite hebben om personeel te vinden. Verder blijven de stijgingen van de lonen achter bij de inflatie. Daardoor neemt de financiële druk op huishoudens toe.

Meer uit Financieel

HEMA komt volledig in handen van Jumbo-familie Van Eerd

AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.

1 minuut geleden
AEX-index begint terughoudend na lagere slotkoersen Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.

43 minuten geleden
Topman en oprichter Jitse Groen treedt af bij Just Eat Takeaway

AMSTERDAM (ANP) - Jitse Groen treedt per 1 januari af als topman van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway. Groen richtte het bedrijf in 2000 op.

45 minuten geleden
Duitse lobbygroep: neergang industrie wordt 'structureel'

BERLIJN (ANP/DPA) - De neergang in de Duitse industrie begint structurele vormen aan te nemen en de regering doet te weinig om die industriële malaise tegen te gaan. Dat meldt de invloedrijke lobbygroep BDI die voor dit jaar opnieuw krimp verwacht van de industriële productie in Duitsland, wat dan het vierde jaar op rij zou zijn.

57 minuten geleden
Consumentenbond opent meldpunt voor koppelverkoop zorgverzekering

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.

1 uur geleden
TenneT geeft fors meer capaciteit vrij op stroomnet Brabant

DEN BOSCH (ANP) - TenneT geeft in Noord-Brabant de komende twee jaar 805 megawatt (MW) aan capaciteit vrij op het hoogspanningsnet. De netbeheerder meldt dat dit ruim vijf keer het vermogen van Den Bosch is en vergelijkbaar is met een derde van de huidige elektriciteitsvraag van de provincie. De vraag naar elektriciteit in Brabant neemt minder snel toe dan eerder werd verwacht. "Bovendien zijn we als een malle aan het investeren. En dat levert uiteindelijk capaciteit op", zegt Robert Kuik, directeur Netwerkplanning bij TenneT.

3 uur geleden
Inflatie neemt af tot 2,9 procent in november

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.

3 uur geleden