Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse appontwikkelaars eisen 1 miljard dollar van Apple

Britse appontwikkelaars eisen 1 miljard dollar van Apple

LONDEN (ANP/AFP) - Apple is het doelwit van een zogeheten collectieve rechtszaak in het Verenigd Koninkrijk waarin een schadevergoeding van meer dan 1 miljard dollar wordt geëist van de Amerikaanse iPhone-maker. De claimzaak is aangespannen door Sean Ennis, hoogleraar mededingingsrecht aan de Universiteit van East Anglia in de Engelse stad Norwich, namens 1500 Britse appontwikkelaars.

De ontwikkelaars zijn boos over de hoge prijs die Apple in rekening brengt voor de verkoop van apps via zijn eigen winkel. "Apple heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie door buitensporige commissies in rekening te brengen van 30 procent op apps en in-app-aankopen", verklaarde Ennis.

Volgens Ennis heeft Apple een dominante positie op de markt van apps voor iOS-apparaten zoals de iPhone en iPad, aangezien de App Store van Apple het enige beschikbare kanaal is voor het distribueren van apps naar gebruikers van deze apparaten. Apple ligt in de Verenigde Staten en Europa al onder vuur vanwege zijn stevige greep op de App Store en het onvermogen van app-ontwikkelaars om hun producten rechtstreeks aan de klanten van Apple te verkopen.

Andere klachten

Apple schikte eerder al voor 100 miljoen dollar een claimzaak van kleine appmakers in de VS. Niet alleen appontwikkelaars, maar ook grotere bedrijven als Spotify klagen over de oneerlijke concurrentie van Apple. De Zweedse muziekstreamingdienst heeft de Europese Commissie gevraagd om het machtsmisbruik van Apple aan te pakken.

De Duitse mededingingsautoriteit plaatste Apple eerder dit jaar al onder verscherpt toezicht omdat het in meerdere sectoren veel macht heeft. Apple bepaalt namelijk via zijn miljarden verkochte iPhones voor een groot deel tot welke apps smartphonebezitters toegang krijgen en op welke manier.

Meer uit Financieel

Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

1 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

2 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

4 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

5 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

5 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

5 uur geleden
Trump wil dat luchtverkeersleiders in VS weer aan het werk gaan

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.

6 uur geleden