Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse ambassadeur levert papierwerk brexit in bij EU

Britse ambassadeur levert papierwerk brexit in bij EU

BRUSSEL (ANP) - De Britse permanente vertegenwoordiger bij de EU, Tim Barrow, heeft woensdag de documenten die het vertrek van het Verenigd Koninkrijk juridisch regelen ingeleverd bij de EU. Hij bracht het zogeheten instrument van ratificatie persoonlijk naar het gebouw van de Europese Raad.

Als het Europees Parlement later op de dag zijn goedkeuring geeft aan het terugtrekkingsakkoord, zullen de 27 overblijvende EU-regeringen er schriftelijk nog formeel groen licht voor geven. Het Verenigd Koninkrijk verlaat de EU vrijdag om middernacht. De Britse permanente vertegenwoordiging in Brussel wordt dan omgedoopt tot 'UK Mission to the European Union’. Tim Barrow gaat verder als EU-ambassadeur in plaats van permanente vertegenwoordiger.

De EU-vlag aan het Britse ambassadegebouw aan de Brusselse Oudergemlaan wordt vrijdag gestreken. Daar wordt de komende tijd niet alleen gewerkt aan uitvoering van het terugtrekkingsakkoord, maar ook aan het vormgeven van de toekomstige relatie met de EU.

"Dit is de start van een nieuw hoofdstuk voor een onafhankelijk, soeverein Groot-Brittannië, vooruitkijkend naar een decennium van vernieuwing en kansen", liet de Britse minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab optekenen.

Meer uit Buitenland

Starmer: Erdogan gaf pistolen aan NAVO-leiders

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft aan elke leider die deze week aanwezig was bij de NAVO-top in Ankara een pistool cadeau gedaan, zo liet de Britse premier Keir Starmer weten.

10 minuten geleden
Leger VS meldt nieuwe aanvallen op Iran

LONDEN/BANDAR ABBAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft naar eigen zeggen nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran om de dreiging van dat land tegen de scheepvaart in de Straat van Hormuz tegen te gaan. De aanval komt kort nadat president Donald Trump had gezegd dat de wapenstilstandsovereenkomst wat hem betreft niet meer bestaat. Hij kondigde nieuwe aanvallen aan.

1 uur geleden
Trump: Syrië wordt van terrorismelijst gehaald

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten Syrië van een lijst met landen te halen die terrorisme financieren, meldt persbureau Reuters op basis van een brief die Trump stuurde aan de Syrische president Ahmed al-Sharaa. Het Amerikaanse Congres heeft 45 dagen om het besluit te beoordelen voordat het definitief wordt.

2 uur geleden
Rechter geeft miljoenenvergoeding vrij in Trump-Carroll-zaak

NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York heeft groen licht gegeven voor de uitbetaling van miljoenen aan schadevergoeding voor E. Jean Carroll. Daarmee ontvangt de columnist en schrijver nu omgerekend bijna 5,1 miljoen euro van president Donald Trump.

3 uur geleden
Doden door Israëlische aanval in zuiden van Libanon

NABATIEH (ANP) - Door een Israëlische droneaanval in het zuiden van Libanon zijn twee mannen omgekomen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens het persbureau vond de aanval plaats in de buurt van een ziekenhuis in de plaats Nabatieh al-Fawqa.

3 uur geleden
Macron: nieuwe top Oekraïne-bondgenoten toont zelfstandig Europa

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De coalitie van Oekraïne-bondgenoten die maandag weer bijeenkomt in Parijs, laat zien dat Europa ook los van de Verenigde Staten kan optreden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron na afloop van de NAVO-top in Ankara. Daar spraken de leiders van de NAVO-landen uit dat Europa taken van de VS gaat overnemen. Frankrijk en andere landen noemen de coalities Oekraïne en bijvoorbeeld de Straat van Hormuz al langer als vehikels voor een zelfstandiger Europa.

3 uur geleden
Trump: ik weet niet of ik wel een deal met Iran wil sluiten

ANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt nog niet zeker te zijn of hij wel een deal wil sluiten met de leiders van Iran. Hij zei eerder op de dag dat de overeenkomst die vorige maand gesloten werd voorbij is, nadat de aanvallen tussen beide landen de afgelopen dagen weer waren opgelaaid. Ook noemde hij de nieuwe leiders "uitschot".

4 uur geleden