Britse agenten schuldig aan wangedrag na controle topsporters
LONDEN (ANP/RTR) - Twee Britse politiemensen zijn schuldig bevonden aan wangedrag tegenover twee zwarte topsporters. Die kregen handboeien om en werden gescheiden van hun baby nadat agenten hadden geconcludeerd dat ze verdacht rijgedrag vertoonden.
Atleten Bianca Williams en Ricardo dos Santos waren in 2020 staande gehouden in Londen. Ze waren gevolgd door de politie terwijl ze naar huis reden in hun Mercedes, samen met hun zoontje van drie maanden. Agenten zochten tevergeefs naar wapens en drugs.
De topsporters dienden naderhand een klacht in. Ze dachten dat ze vooral vanwege hun huidskleur waren aangepakt door de agenten. Die spraken volgens Britse media alle beschuldigingen tegen.
Cannabis
Agenten hadden aangegeven dat bendeleden in hetzelfde type auto reden. Twee van de politiemensen hadden ook verklaard dat ze cannabis hadden geroken bij Dos Santos. Een disciplinaire commissie stelde vast dat ze daarover logen.
De straf van het duo wordt later vastgesteld. Ze kunnen hun baan verliezen. Drie andere agenten zijn vrijgesproken door de speciale commissie. Die oordeelde volgens The Guardian dat niet kan worden bewezen dat de huidskleur van de atleten een rol speelde bij hun behandeling.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
11 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
13 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
17 uur geleden