Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse agenten schuldig aan wangedrag na controle topsporters

Britse agenten schuldig aan wangedrag na controle topsporters

LONDEN (ANP/RTR) - Twee Britse politiemensen zijn schuldig bevonden aan wangedrag tegenover twee zwarte topsporters. Die kregen handboeien om en werden gescheiden van hun baby nadat agenten hadden geconcludeerd dat ze verdacht rijgedrag vertoonden.

Atleten Bianca Williams en Ricardo dos Santos waren in 2020 staande gehouden in Londen. Ze waren gevolgd door de politie terwijl ze naar huis reden in hun Mercedes, samen met hun zoontje van drie maanden. Agenten zochten tevergeefs naar wapens en drugs.

De topsporters dienden naderhand een klacht in. Ze dachten dat ze vooral vanwege hun huidskleur waren aangepakt door de agenten. Die spraken volgens Britse media alle beschuldigingen tegen.

Cannabis

Agenten hadden aangegeven dat bendeleden in hetzelfde type auto reden. Twee van de politiemensen hadden ook verklaard dat ze cannabis hadden geroken bij Dos Santos. Een disciplinaire commissie stelde vast dat ze daarover logen.

De straf van het duo wordt later vastgesteld. Ze kunnen hun baan verliezen. Drie andere agenten zijn vrijgesproken door de speciale commissie. Die oordeelde volgens The Guardian dat niet kan worden bewezen dat de huidskleur van de atleten een rol speelde bij hun behandeling.

Meer uit Buitenland

Kenia meldt tweede dode door ebola

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.

2 uur geleden
Regering-Trump spant preventief zaak aan rond midterms in Alaska

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.

2 uur geleden
Storm Austen zorgt voor problemen in West-Europa

BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.

3 uur geleden
Honderden gewonden door tyfoon Champi in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.

4 uur geleden
Macron: slachtoffers schietpartij doelwit om geloof en huidskleur

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.

4 uur geleden
Terreuronderzoek geopend naar verdachte schietpartij Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.

4 uur geleden
Franse scholieren roepen op tot protest na gesprek met Macron

PARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.

5 uur geleden