Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse agenten schuldig aan wangedrag na controle topsporters

Britse agenten schuldig aan wangedrag na controle topsporters

LONDEN (ANP/RTR) - Twee Britse politiemensen zijn schuldig bevonden aan wangedrag tegenover twee zwarte topsporters. Die kregen handboeien om en werden gescheiden van hun baby nadat agenten hadden geconcludeerd dat ze verdacht rijgedrag vertoonden.

Atleten Bianca Williams en Ricardo dos Santos waren in 2020 staande gehouden in Londen. Ze waren gevolgd door de politie terwijl ze naar huis reden in hun Mercedes, samen met hun zoontje van drie maanden. Agenten zochten tevergeefs naar wapens en drugs.

De topsporters dienden naderhand een klacht in. Ze dachten dat ze vooral vanwege hun huidskleur waren aangepakt door de agenten. Die spraken volgens Britse media alle beschuldigingen tegen.

Cannabis

Agenten hadden aangegeven dat bendeleden in hetzelfde type auto reden. Twee van de politiemensen hadden ook verklaard dat ze cannabis hadden geroken bij Dos Santos. Een disciplinaire commissie stelde vast dat ze daarover logen.

De straf van het duo wordt later vastgesteld. Ze kunnen hun baan verliezen. Drie andere agenten zijn vrijgesproken door de speciale commissie. Die oordeelde volgens The Guardian dat niet kan worden bewezen dat de huidskleur van de atleten een rol speelde bij hun behandeling.

Meer uit Buitenland

Colombiaanse president verwerpt cocaïneverwijt van Trump

BOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro weerlegt de Amerikaanse aantijgingen dat hij zou bijdragen aan de cocaïnehandel in zijn land. In een lang bericht op X somt Petro de verdiensten van zijn diensten op in het opsporen en in beslag nemen van drugstransporten. Ook noemt het Colombiaanse staatshoofd zijn eigen leiderschap "niet illegitiem". Hij wijst onder meer op een grote, recente cocaïnevangst.

35 minuten geleden
Premier Groenland woest over nieuwe dreiging Trump: het is genoeg

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens Frederik Nielsen is woedend over de nieuwste dreigementen van Donald Trump om Groenland te annexeren. "Nu is het genoeg", schrijft hij op Facebook.

39 minuten geleden
Ruim dertig Cubanen omgekomen bij aanvallen VS in Venezuela

HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.

1 uur geleden
Trump: wij zijn de baas in Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".

2 uur geleden
Iran: arrestatie Maduro is illegale daad van VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.

2 uur geleden
Brits verbod op junkfoodreclame overdag ingegaan

LONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.

2 uur geleden
Oud-aanklager Strafhof: wat Trump deed is absoluut niet legaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.

2 uur geleden