Britse agenten schuldig aan wangedrag na controle topsporters
LONDEN (ANP/RTR) - Twee Britse politiemensen zijn schuldig bevonden aan wangedrag tegenover twee zwarte topsporters. Die kregen handboeien om en werden gescheiden van hun baby nadat agenten hadden geconcludeerd dat ze verdacht rijgedrag vertoonden.
Atleten Bianca Williams en Ricardo dos Santos waren in 2020 staande gehouden in Londen. Ze waren gevolgd door de politie terwijl ze naar huis reden in hun Mercedes, samen met hun zoontje van drie maanden. Agenten zochten tevergeefs naar wapens en drugs.
De topsporters dienden naderhand een klacht in. Ze dachten dat ze vooral vanwege hun huidskleur waren aangepakt door de agenten. Die spraken volgens Britse media alle beschuldigingen tegen.
Cannabis
Agenten hadden aangegeven dat bendeleden in hetzelfde type auto reden. Twee van de politiemensen hadden ook verklaard dat ze cannabis hadden geroken bij Dos Santos. Een disciplinaire commissie stelde vast dat ze daarover logen.
De straf van het duo wordt later vastgesteld. Ze kunnen hun baan verliezen. Drie andere agenten zijn vrijgesproken door de speciale commissie. Die oordeelde volgens The Guardian dat niet kan worden bewezen dat de huidskleur van de atleten een rol speelde bij hun behandeling.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
10 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
12 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
14 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
16 uur geleden