Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse agenten schuldig aan wangedrag na controle topsporters

Britse agenten schuldig aan wangedrag na controle topsporters

LONDEN (ANP/RTR) - Twee Britse politiemensen zijn schuldig bevonden aan wangedrag tegenover twee zwarte topsporters. Die kregen handboeien om en werden gescheiden van hun baby nadat agenten hadden geconcludeerd dat ze verdacht rijgedrag vertoonden.

Atleten Bianca Williams en Ricardo dos Santos waren in 2020 staande gehouden in Londen. Ze waren gevolgd door de politie terwijl ze naar huis reden in hun Mercedes, samen met hun zoontje van drie maanden. Agenten zochten tevergeefs naar wapens en drugs.

De topsporters dienden naderhand een klacht in. Ze dachten dat ze vooral vanwege hun huidskleur waren aangepakt door de agenten. Die spraken volgens Britse media alle beschuldigingen tegen.

Cannabis

Agenten hadden aangegeven dat bendeleden in hetzelfde type auto reden. Twee van de politiemensen hadden ook verklaard dat ze cannabis hadden geroken bij Dos Santos. Een disciplinaire commissie stelde vast dat ze daarover logen.

De straf van het duo wordt later vastgesteld. Ze kunnen hun baan verliezen. Drie andere agenten zijn vrijgesproken door de speciale commissie. Die oordeelde volgens The Guardian dat niet kan worden bewezen dat de huidskleur van de atleten een rol speelde bij hun behandeling.

Meer uit Buitenland

Venezuela meldt vrijlating 116 gevangenen, ngo's kritisch

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.

5 minuten geleden
Cuba zegt niet met VS in gesprek te zijn

HAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.

8 minuten geleden
Onderzoekers: Mars had miljarden jaren geleden grote oceaan

BERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.

42 minuten geleden
Rutte: NAVO-landen moeten Groenland samen beschermen

ZAGREB (ANP) - De NAVO moet gezamenlijk zorgen dat Groenland en het poolgebied veilig zijn tegen rivalen als Rusland en China, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Daarover zijn de NAVO-landen, inclusief de Verenigde Staten, het volgens hem eens. Het bondgenootschap werkt daarom aan "de volgende stappen" om de veiligheid van het Hoge Noorden te versterken, volgens ingewijden mogelijk in de vorm van een nieuwe militaire missie daar.

1 uur geleden
Eurocommissaris Defensie: inname Groenland door VS is einde NAVO

SALEN (ANP/RTR) - Als de VS met geweld Groenland innemen, betekent dat het einde van de NAVO. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag in Zweden gezegd. EU-lidstaten zijn daarnaast verplicht Denemarken te hulp te schieten als het land te maken krijgt met Amerikaanse agressie, zei hij verder. Groenland maakt deel uit van Denemarken.

1 uur geleden
EU overweegt strengere sancties tegen Iran

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie kijkt of het mogelijk is om extra sancties in te stellen tegen Iran, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. "We staan ​​klaar om nieuwe, strengere sancties voor te stellen naar aanleiding van het gewelddadige optreden tegen demonstranten", aldus de zegsman.

2 uur geleden
Regering Venezuela kondigt vrijlating van 116 gevangenen aan

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt nog eens 116 gevangenen vrij te laten. De organisatie Foro Penal meldde eerder maandag 24 nieuwe vrijlatingen, waaronder die van twee Italianen.

2 uur geleden