Britse agent bekent schuld aan 49 misdrijven tegen vrouwen
LONDEN (ANP) - David Carrick, een Britse agent bij een elite-eenheid van Londen, heeft schuld bekend aan 49 misdrijven gepleegd tegen twaalf vrouwen, waaronder 24 verkrachtingen. Dit melden verschillende Britse media.
De 48-jarige man heeft de vrouwen tussen 2003 en 2020 gewelddadig mishandeld en in ieder geval negen van hen verkracht. Verwacht wordt dat meer slachtoffers zich zullen melden bij de politie.
Gedurende de periode dat Carrick de misdrijven pleegde, is negen keer melding gemaakt van zijn wangedrag bij The Metropolitan Police (The Met). Carrick werd tot tweemaal toe gescreend door The Met, en werd zelfs gepromoveerd tot een eenheid die zorg draagt over de beveiliging van overheidsgebouwen en ambassades.
The Met heeft excuses aangeboden voor de nalatigheid inzake Carrick. In december bekende hij al schuld aan 43 misdrijven. The Met begon toen een versneld onderzoek naar zijn wangedrag. Dinsdag vindt er een hoorzitting plaats met de bevindingen. Op 6 februari komt de rechtbank met haar oordeel.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
4 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
4 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
7 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
7 uur geleden