Britse agent bekent schuld aan 49 misdrijven tegen vrouwen
LONDEN (ANP) - David Carrick, een Britse agent bij een elite-eenheid van Londen, heeft schuld bekend aan 49 misdrijven gepleegd tegen twaalf vrouwen, waaronder 24 verkrachtingen. Dit melden verschillende Britse media.
De 48-jarige man heeft de vrouwen tussen 2003 en 2020 gewelddadig mishandeld en in ieder geval negen van hen verkracht. Verwacht wordt dat meer slachtoffers zich zullen melden bij de politie.
Gedurende de periode dat Carrick de misdrijven pleegde, is negen keer melding gemaakt van zijn wangedrag bij The Metropolitan Police (The Met). Carrick werd tot tweemaal toe gescreend door The Met, en werd zelfs gepromoveerd tot een eenheid die zorg draagt over de beveiliging van overheidsgebouwen en ambassades.
The Met heeft excuses aangeboden voor de nalatigheid inzake Carrick. In december bekende hij al schuld aan 43 misdrijven. The Met begon toen een versneld onderzoek naar zijn wangedrag. Dinsdag vindt er een hoorzitting plaats met de bevindingen. Op 6 februari komt de rechtbank met haar oordeel.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.
8 uur geleden