Britse agent bekent schuld aan 49 misdrijven tegen vrouwen
LONDEN (ANP) - David Carrick, een Britse agent bij een elite-eenheid van Londen, heeft schuld bekend aan 49 misdrijven gepleegd tegen twaalf vrouwen, waaronder 24 verkrachtingen. Dit melden verschillende Britse media.
De 48-jarige man heeft de vrouwen tussen 2003 en 2020 gewelddadig mishandeld en in ieder geval negen van hen verkracht. Verwacht wordt dat meer slachtoffers zich zullen melden bij de politie.
Gedurende de periode dat Carrick de misdrijven pleegde, is negen keer melding gemaakt van zijn wangedrag bij The Metropolitan Police (The Met). Carrick werd tot tweemaal toe gescreend door The Met, en werd zelfs gepromoveerd tot een eenheid die zorg draagt over de beveiliging van overheidsgebouwen en ambassades.
The Met heeft excuses aangeboden voor de nalatigheid inzake Carrick. In december bekende hij al schuld aan 43 misdrijven. The Met begon toen een versneld onderzoek naar zijn wangedrag. Dinsdag vindt er een hoorzitting plaats met de bevindingen. Op 6 februari komt de rechtbank met haar oordeel.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - Zware overstromingen in de Keniaanse hoofdstad Nairobi hebben aan zeker 23 mensen het leven gekost. President William Ruto heeft een noodteam samengesteld dat hulp moet gaan leveren, waarbij ook soldaten zijn ingezet.
45 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.
1 uur geledenROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.
2 uur geledenTEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.
3 uur geledenBEIROET/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens de Libanese regering ruim veertig doden gevallen in het oosten van Libanon.
4 uur geleden