Britse advocaat wil Todt opvolgen als baas autosportfederatie FIA
LONDEN (ANP) - De Britse advocaat Graham Stoker stelt zich kandidaat om Jean Todt op te volgens als de voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 75-jarige Fransman Todt treedt in december af. Hij is sinds 2009 de baas van de FIA.
Stoker is momenteel de plaatsvervangend sportief directeur bij de mondiale autosportbond, die onder meer de Formule 1 bestuurt. Hij werkte de afgelopen negen jaar al nauw samen met Todt en kondigde in een persverklaring aan dat hij "wil voortbouwen op het uitstekende werk dat voorzitter Jean Todt de afgelopen twaalf jaar heeft verricht".
Stoker heeft al iemand op het oog die zijn rol overneemt indien hij wordt gekozen tot voorzitter van de FIA. Dan wordt de Deen Tom Kristensen, negenvoudig winnaar van de 24 Uur van Le Mans, plaatsvervangend sportief directeur.
De Brit is de tweede kandidaat voor het voorzitterschap van de FIA. Voormalig rallyrijder Mohammed bin Sulayem uit Dubai heeft zich eerder aangemeld om Todt op te volgen.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
18 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
18 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geleden