Britse acteur Ian Holm (Lord of the Rings) overleden
LONDEN (ANP) - De Britse acteur Ian Holm is vrijdag op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Britse krant The Guardian op gezag van zijn manager. Holm leed aan de ziekte van Parkinson.
Hij was bij het grote publiek vooral bekend van de rol van Bilbo Baggins, die hij vertolkte in de succesvolle reeks Lord of the Rings-films. Ook speelde hij in de sf-film Alien uit 1979.
De Britse acteur ontving in zijn carrière een groot aantal prijzen, waaronder een BAFTA en een aantal Tony's.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan om op 24 februari voorbereidingen op presidentsverkiezingen en een referendum aan te kondigen. Een mogelijke datum daarvoor zou in mei kunnen zijn. Dat schrijft de Financial Times op basis van Oekraïense en Europese functionarissen die bij de planning betrokken zijn.
26 minuten geledenOTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft zijn geplande reis naar de Veiligheidsconferentie van München opgeschort vanwege de massaschietpartij van dinsdag in een afgelegen plaats in het westen van het land. Dat heeft zijn kantoor bekendgemaakt.
1 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Tien mensen, onder wie een vermoedelijke schutter, zijn omgekomen bij schietincidenten in Tumbler Ridge, in de Canadese provincie Brits-Columbia. Dat meldt de Canadese zender CBC News. Volgens de politie is de schutter een vrouw. Massaschietpartijen in Noord-Amerika worden bijna altijd door mannen gepleegd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
8 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
11 uur geleden