Brits voetbal vermoedelijk stilgelegd na overlijden Elizabeth
LONDEN (ANP) - De Britse voetbalcompetities worden waarschijnlijk stilgelegd vanwege de dood van koningin Elizabeth. Volgens Engelse media vinden komend weekeinde geen wedstrijden plaats in het betaalde voetbal. Tot nu toe is alleen bevestigd dat vrijdagavond in de lagere Engelse competities de wedstrijden Burnley - Norwich City en Tranmere Rovers - Stockport County niet doorgaan. Vrijdagavond wordt een beslissing genomen over alle overige duels.
Misschien krijgen de Britse clubs die ook actief zijn in de Europese bekertoernooien van de UEFA de mogelijkheid om hun wedstrijd van komende week uit te stellen. Ajax speelt dinsdag in Engeland voor de Champions League tegen Liverpool, PSV neemt het twee dagen later in Londen voor de Europa League op tegen Arsenal. Engelse media melden dat de UEFA van plan is mee te werken aan uitstel van de wedstrijden als clubs daarom vragen.
Bij de wedstrijden van donderdagavond in de Europa League en Conference League werd een minuut stilte gehouden voor de overleden Elizabeth. Bij sommige duels die om 18.45 uur waren begonnen, gebeurde dat bij het begin van de tweede helft; kort nadat het nieuws over het overlijden van de 96-jarige koningin naar buiten was gekomen.
Prins William, de kleinzoon van Elizabeth en na zijn vader Charles de troonopvolger, is de ceremoniële voorzitter van de Engelse voetbalbond FA.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
12 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
18 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
20 uur geleden