'Brits' Unilever krijgt fiat beleggers, AEX kleurt rood
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-in Amsterdam is donderdag met een stevige min de handel uit gegaan. Ook elders in Europa werden verliezen opgetekend. Unilever was een van de weinige hoofdfondsen op het Damrak die zich aan het negatieve sentiment wist te onttrekken. Met de beslissing de structuur te wijzigen kreeg het de handen van beleggers voorzichtig op elkaar. Dat de stemming somber was, kwam onder meer door de voorzichtige prognoses over het herstel van de Amerikaanse economie.
De AEX-index sloot de sessie met een min van 3,4 procent op 540,26 punten. De MidKap zakte 3,9 procent tot 731,31 punten. Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 4,5 procent.
Unilever was een van de twee winnaars in de AEX. Het levensmiddelenconcern geeft zijn dubbele Brits-Nederlandse structuur op en wordt op papier volledig Brits. Die stap moet het bedrijf meer flexibiliteit bieden, wat beleggers wel kon bekoren. Het aandeel won 0,4 procent. Betalingsbedrijf Adyen was met een winst van 0,8 procent dagwinnaar in de AEX.
Just Eat Takeaway
Just Eat Takeaway daalde 3,8 procent. Het maaltijdbestelbedrijf neemt zijn Amerikaanse branchegenoot Grubhub over voor 7,3 miljard dollar. De deal wordt volledig in aandelen afgehandeld. Unibail-Rodamco-Westfield (min 13 procent) sloot de rij, mede door een adviesverlaging.
Verder stonden banken en verzekeraars onder druk nadat de Amerikaanse koepel van centrale banken had laten weten dat de rente in de Verenigde Staten nog lang laag zal blijven. ABN AMRO, Aegon en ING stonden in de staartgroep van de AEX met verliezen van meer dan 8 procent.
MidKap
In de MidKap was er onder meer bovengemiddelde aandacht voor PostNL (min 7,2 procent). Een rechter zette een streep door de vergunning voor de eerdere overname van concurrent Sandd. Die beslissing doet naar verluidt niets af aan de samenvoeging die al is afgerond, maar toch maakte het beleggers nerveus.
Air France-KLM verloor 8,7 procent. Het luchtvaartconcern verruimde zijn regeling wat betreft de geldteruggarantie voor de door de coronacrisis gedupeerde reizigers. In Frankfurt verloor Lufthansa dik 9 procent. De Duitse luchtvaartmaatschappij verwacht ondanks de miljardensteun van de Duitse overheid tot 26.000 banen te schrappen vanwege de coronacrisis.
De euro was 1,1366 dollar waard, tegen 1,1351 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 7,9 procent goedkoper 36,44 dollar. Brentolie kostte 6,8 procent minder op 38,90 dollar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
39 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
6 uur geleden