Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Brits' Unilever krijgt fiat beleggers, AEX kleurt rood

'Brits' Unilever krijgt fiat beleggers, AEX kleurt rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-in Amsterdam is donderdag met een stevige min de handel uit gegaan. Ook elders in Europa werden verliezen opgetekend. Unilever was een van de weinige hoofdfondsen op het Damrak die zich aan het negatieve sentiment wist te onttrekken. Met de beslissing de structuur te wijzigen kreeg het de handen van beleggers voorzichtig op elkaar. Dat de stemming somber was, kwam onder meer door de voorzichtige prognoses over het herstel van de Amerikaanse economie.

De AEX-index sloot de sessie met een min van 3,4 procent op 540,26 punten. De MidKap zakte 3,9 procent tot 731,31 punten. Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 4,5 procent.

Unilever was een van de twee winnaars in de AEX. Het levensmiddelenconcern geeft zijn dubbele Brits-Nederlandse structuur op en wordt op papier volledig Brits. Die stap moet het bedrijf meer flexibiliteit bieden, wat beleggers wel kon bekoren. Het aandeel won 0,4 procent. Betalingsbedrijf Adyen was met een winst van 0,8 procent dagwinnaar in de AEX.

Just Eat Takeaway

Just Eat Takeaway daalde 3,8 procent. Het maaltijdbestelbedrijf neemt zijn Amerikaanse branchegenoot Grubhub over voor 7,3 miljard dollar. De deal wordt volledig in aandelen afgehandeld. Unibail-Rodamco-Westfield (min 13 procent) sloot de rij, mede door een adviesverlaging.

Verder stonden banken en verzekeraars onder druk nadat de Amerikaanse koepel van centrale banken had laten weten dat de rente in de Verenigde Staten nog lang laag zal blijven. ABN AMRO, Aegon en ING stonden in de staartgroep van de AEX met verliezen van meer dan 8 procent.

MidKap

In de MidKap was er onder meer bovengemiddelde aandacht voor PostNL (min 7,2 procent). Een rechter zette een streep door de vergunning voor de eerdere overname van concurrent Sandd. Die beslissing doet naar verluidt niets af aan de samenvoeging die al is afgerond, maar toch maakte het beleggers nerveus.

Air France-KLM verloor 8,7 procent. Het luchtvaartconcern verruimde zijn regeling wat betreft de geldteruggarantie voor de door de coronacrisis gedupeerde reizigers. In Frankfurt verloor Lufthansa dik 9 procent. De Duitse luchtvaartmaatschappij verwacht ondanks de miljardensteun van de Duitse overheid tot 26.000 banen te schrappen vanwege de coronacrisis.

De euro was 1,1366 dollar waard, tegen 1,1351 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 7,9 procent goedkoper 36,44 dollar. Brentolie kostte 6,8 procent minder op 38,90 dollar.

Meer uit Financieel

Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

14 uur geleden
Macron dreigt China met heffingen om handelsoverschot met EU

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.

14 uur geleden
Indiase toezichthouder eist uitleg Elbers voor chaos bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.

18 uur geleden
Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

1 dag geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

1 dag geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

1 dag geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

1 dag geleden