Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits tankstationbedrijf legt beperkingen op bij brandstofverkoop

Brits tankstationbedrijf legt beperkingen op bij brandstofverkoop

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse exploitant van tankstations EG Group legt beperkingen op bij de hoeveelheid brandstof die automobilisten kunnen kopen vanwege de zeer grote vraag. Bij pompstations in het Verenigd Koninkrijk zijn lange rijen ontstaan omdat oliebedrijven als BP locaties hebben moeten sluiten door een gebrek aan vrachtwagenchauffeurs om brandstof te leveren. Automobilisten zijn bezorgd dat ze zonder brandstof komen te zitten.

Klanten bij EG Group kunnen nu maximaal voor 30 pond (35 euro) aan brandstof tanken. Het bedrijf spreekt van een "ongekende vraag" door automobilisten. Ook wijst de onderneming op de leveringsproblemen. Vrachtwagenchauffeurs en nooddiensten zijn uitgesloten van de maatregel. EG heeft ongeveer vierhonderd tankstations in het Verenigd Koninkrijk.

Volgens BP zijn er bij minstens vijftig van zijn ruim 1200 Britse pompstations tekorten aan bepaalde brandstoffen. Sommigen zijn helemaal dicht. BP is bezig pompstations met een grote vraag van klanten van extra brandstof te voorzien, net als locaties langs snelwegen of belangrijke verkeersknooppunten. Shell, dat ongeveer duizend Britse tankstations heeft, neemt ook maatregelen om aan de grote vraag te voldoen. Ook bij Shell zouden sommige vestigingen dicht zijn.

Meer uit Financieel

SOMO roept pensioenfondsen op: breek met vermogensbeheerders VS

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen moeten breken met Amerikaanse vermogensinvesteerders en hun invloed op de klimaatkoers van bedrijven terugpakken. Daarvoor pleit de Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in een dinsdag verschenen artikel in economenblad ESB. Op dit moment drukken vermogensbeheerders uit de Verenigde Staten namelijk een grote stempel op de koers van Nederlandse bedrijven.

45 minuten geleden
Keurig Dr Pepper onderuit op negatief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden maandag een stap terug na de beursrally van vrijdag. De stemming werd gedrukt door zorgen onder sommige aandelenhandelaren over het tempo van renteverlagingen door de Federal Reserve dit jaar. Vrijdag gingen de beurzen hard omhoog nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat een renteverlaging in september waarschijnlijk is.

2 uur geleden
Musk klaagt Apple en OpenAI aan over voorkeursbehandeling ChatGPT

FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk klaagt Apple en OpenAI aan omdat ChatGPT op iPhones wordt bevoordeeld en concurrentie wordt tegengewerkt. Zijn bedrijven X en xAI eisen miljarden dollars aan schadevergoeding in de aanklacht die maandag is ingediend bij de federale rechtbank in Fort Worth, Texas.

4 uur geleden
Moederbedrijf Douwe Egberts schiet omhoog op aarzelend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak ging maandag alle aandacht uit naar de overname van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick. Het concern wordt overgenomen door het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper. Daarmee is een bedrag van 15,7 miljard euro gemoeid, ofwel 31,85 euro per aandeel. JDE Peet's eindigde met een koerswinst van 17,3 procent, goed voor de eerste plaats in de MidKap.

7 uur geleden
Bloomberg: familie Pinault overweegt verkoop Puma na koersval

HERZOGENAURACH (ANP) - De miljardairsfamilie Pinault overweegt om zijn Duitse sportartikelenmerk Puma van de hand te doen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Puma gaf vorige maand een stevige winstwaarschuwing, onder meer door afzwakkende verkopen, en verloor in één jaar ongeveer de helft van zijn beurswaarde.

7 uur geleden
Keurig Dr Pepper zakt op Wall Street na bod op JDE Peet's

NEW YORK (ANP) - Keurig Dr Pepper stond maandag bij de dalers op de beurzen in New York met een verlies van ruim 8 procent. Het Amerikaanse frisdrankenconcern, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen. Het bedrijf heeft 15,7 miljard euro over voor het in Amsterdam genoteerde JDE Peet's. Het gaat om de grootste deal in de sector van alcoholvrije dranken ooit. Het aandeel JDE Peet's ging in Amsterdam ruim 17 procent omhoog. Dat is de grootste koerswinst sinds de beursgang in 2020.

9 uur geleden
Vakbonden 'verrast' over Amerikaanse overname JDE Peet's

UTRECHT (ANP) - CNV en FNV zijn "verrast" over de overname van Douwe Egberts-moederbedrijf JDE Peet's door het Amerikaanse Keurig Dr Pepper die maandagochtend werd bekendgemaakt. De vakbonden hebben vragen over de toekomst van Nederlandse vestigingen van JDE Peet's door die overname ter waarde van 15,7 miljard euro.

12 uur geleden