Brits tankstationbedrijf legt beperkingen op bij brandstofverkoop
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse exploitant van tankstations EG Group legt beperkingen op bij de hoeveelheid brandstof die automobilisten kunnen kopen vanwege de zeer grote vraag. Bij pompstations in het Verenigd Koninkrijk zijn lange rijen ontstaan omdat oliebedrijven als BP locaties hebben moeten sluiten door een gebrek aan vrachtwagenchauffeurs om brandstof te leveren. Automobilisten zijn bezorgd dat ze zonder brandstof komen te zitten.
Klanten bij EG Group kunnen nu maximaal voor 30 pond (35 euro) aan brandstof tanken. Het bedrijf spreekt van een "ongekende vraag" door automobilisten. Ook wijst de onderneming op de leveringsproblemen. Vrachtwagenchauffeurs en nooddiensten zijn uitgesloten van de maatregel. EG heeft ongeveer vierhonderd tankstations in het Verenigd Koninkrijk.
Volgens BP zijn er bij minstens vijftig van zijn ruim 1200 Britse pompstations tekorten aan bepaalde brandstoffen. Sommigen zijn helemaal dicht. BP is bezig pompstations met een grote vraag van klanten van extra brandstof te voorzien, net als locaties langs snelwegen of belangrijke verkeersknooppunten. Shell, dat ongeveer duizend Britse tankstations heeft, neemt ook maatregelen om aan de grote vraag te voldoen. Ook bij Shell zouden sommige vestigingen dicht zijn.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Zeker een op de drie onderhandelaars bij CNV heeft te maken met een aanzienlijke ontslagronde. Dat meldt de vakbond op basis van een inventarisatie onder cao-onderhandelaars. "Duizenden banen staan momenteel op de tocht", stelt CNV-voorzitter Piet Fortuin.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in september verder gestegen. De groei was groter dan een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, transportmiddelen en delfstoffen uitgevoerd. De uitvoer van chemische producten was echter lager dan een jaar eerder. De exportgroei kwam uit op 2,6 procent.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse detailhandel is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 4 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarbij nam het verkoopvolume, oftewel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, met 2 procent toe.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae Myung zei vrijdag dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over samenwerking op het gebied van handel en veiligheid. Vorige maand ontmoette de leider van het Aziatische land de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd dat ze de tarieven op sommige voedingsmiddelen en andere importproducten uit Argentinië, Ecuador, Guatemala en El Salvador zullen afschaffen. Dit gebeurt onder raamovereenkomsten die Amerikaanse bedrijven meer toegang tot die markten geven.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De energierekening voor Nederlandse huishoudens pakt volgend jaar waarschijnlijk gunstiger uit. ING Research heeft becijferd dat huishoudens met een gemiddeld energieverbruik naar verwachting zo'n 4 procent minder voor gas en stroom hoeven te betalen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.
9 uur geleden