Brits parlement wil aanpak giftige bedrijfscultuur McDonald's
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Alistair Macrow, de topman van McDonald's in Groot-Brittannië en Ierland, is door Britse parlementariërs gevraagd te verschijnen na beschuldigingen van aanranding, seksuele intimidatie, racisme en pestgedrag bij vestigingen van het concern. Zij willen weten wat hij gaat doen om de arbeidsomstandigheden te verbeteren.
Onderzoek deze zomer van de BBC wees uit dat medewerkers van McDonald's, onder wie minderjarigen, regelmatig worden lastiggevallen en geïntimideerd. Meer dan honderd medewerkers beweerden dat ze te lijden hadden onder een giftige bedrijfscultuur.
Macrow moet volgende week dinsdag voor de Britse parlementsleden verschijnen. "Ik ben vastbesloten om elk gedrag uit te roeien dat niet voldoet aan de hoge normen van respect, veiligheid en inclusiviteit die we van iedereen bij McDonald's eisen", liet hij in een verklaring weten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
27 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
3 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
3 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
3 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
9 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
9 uur geleden