
Brits parlement stemt over landelijke lockdown
LONDEN (ANP) - Het Britse parlement stemt woensdag over een nieuwe lockdown om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Premier Boris Johnson zei eerder dat er geen andere keuze is dan een lockdown in Engeland om een tweede golf van de coronapandemie in te dammen.
Johnson verzette zich gedurende het grootste deel van de afgelopen maand tegen oproepen voor een nieuwe nationale lockdown. Zaterdag kondigde hij toch aan dat de beperkingen in heel Engeland op donderdag na middernacht beginnen en tot 2 december duren. Alle niet-noodzakelijke winkels moeten dicht. Maar in tegenstelling tot de lockdown van afgelopen voorjaar mogen onderwijsinstellingen, zoals scholen en universiteiten, openblijven.
Het Verenigd Koninkrijk, dat het hoogste officiële aantal coronadoden in Europa heeft, krijgt er dagelijks meer dan 20.000 nieuwe besmettingsgevallen bij. Wetenschappers hebben gewaarschuwd dat een worstcasescenario van 80.000 doden deze winter zou kunnen worden overschreden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft een evacuatiebevel afgegeven aan Iraniërs die in de omgeving van reactoren wonen. De oproep geldt voor burgers in het hele land die in woonwijken in de buurt van wapenfaciliteiten wonen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zijn bereid tot onmiddellijke gesprekken met Iran over het nucleaire programma van Teheran in een poging om de situatie in het Midden-Oosten te de-escaleren. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd tijdens een bezoek aan de regio.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - Door een reeks nieuwe aanvallen van Iran op Israël zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere doden gevallen. Ook raakten ongeveer tweehonderd mensen gewond.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - "We kunnen makkelijk een deal voor elkaar krijgen tussen Iran en Israël om een eind te maken aan dit rotconflict!" Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondagochtend vroeg het hoofdkwartier van het Iraanse ministerie van Defensie en het hoofdkwartier van een project voor nucleaire wapens bestookt. Dat maakte de Israëlische legerleiding bekend.
9 uur geledenWASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.
13 uur geleden