Brits parlement stemt op valreep over handelsakkoord met EU
LONDEN (ANP) - Het Britse parlement stemt woensdag vrijwel zeker met een grote meerderheid in met het handelsakkoord met de Europese Unie dat op het nippertje een chaotische no-dealbrexit heeft voorkomen. Zowel het Lagerhuis als het Hogerhuis is voor een speciale zitting teruggeroepen van de kerstvakantie.
Ook de oppositieleider van Labour, Keir Starmer, heeft eieren voor zijn geld gekozen en de parlementsleden van zijn partij opgedragen voor te stemmen. Hij is fel tegenstander van de brexit, maar het vlak voor de kerst, na tien maanden getouwtrek, bereikte akkoord is in zijn ogen minder slecht dan een no-dealbrexit. Die zou 48 uur later een feit worden als de van vakantie teruggeroepen parlementariërs het akkoord toch zouden verwerpen.
De kleinere oppositiepartijen, de Schotse SNP, de Noord-Ierse DUP en de Liberaal-Democraten stemmen niet voor de door premier Johnson pas bereikte deal. De parlementszittingen zijn in de middag. De Britten hebben begin dit jaar de EU op papier verlaten, maar de overgangsperiode waarin er feitelijk niets veranderde, is op 1 januari voorbij.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
5 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
12 uur geleden