Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits parlement stemt in met omstreden belastingverhogingen

Brits parlement stemt in met omstreden belastingverhogingen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse parlement is akkoord gegaan met de omstreden belastingplannen van premier Boris Johnson. Die stelde voor de belastingen te verhogen, zodat er geld vrijkomt voor het hervormen van het zorgstelsel en het wegwerken van de door de pandemie veroorzaakte achterstanden in de zorg.

319 parlementariërs stemden voor Johnsons plannen, 248 waren tegen. Het kabinet was al akkoord gegaan met de verhoging van de inkomstenbelasting met 1,25 procent vanaf april volgend jaar. Die verhoging wordt door zowel bedrijven als werknemers betaald. Ook de dividendbelasting stijgt met 1,25 procent. Deze plannen werden pas een dag voor de stemming in het parlement bekendgemaakt.

Het economische onderzoeksinstituut IFS schat dat de belastingdruk stijgt tot het hoogste niveau ooit sinds het begin van de registratie in 1955. Het gaat om ongeveer 35 procent van het nationaal inkomen. De premier sloot verdere belastingverhogingen niet uit toen hem daarnaar werd gevraagd tijdens een persconferentie.

Belofte

Johnson beloofde tijdens de verkiezingen niet aan de inkomstenbelasting te komen. Dat hij zich niet aan die belofte houdt, ligt gevoelig binnen zijn Conservatieve Partij. Die presenteert zichzelf al decennialang als de beschermer van lage belastingen. Volgens Johnson is het in de huidige situatie echter noodzakelijk dat er "moeilijke maar verantwoordelijke beslissingen" worden genomen. Niemand had rekening gehouden met de pandemie, zei hij.

De verwachting is dat de zorgkosten zullen stijgen. Johnson hoopt dat de hogere belastingen de overheid de komende drie jaar zo'n 36 miljard pond (bijna 42 miljard euro) opleveren. Critici menen dat jonge en armere mensen het zwaarst worden getroffen door de belastingverhogingen, omdat bijvoorbeeld gepensioneerden geen extra belasting gaan betalen.

Meer uit Buitenland

Musk: Oekraïne hield zich niet aan gebruiksvoorwaarden Starlink

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.

15 minuten geleden
Trump brengt vervroegd stem uit voor midterms

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.

1 uur geleden
Bijna 1000 aanhoudingen in Frankrijk, protesten goed verlopen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.

4 uur geleden
Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

4 uur geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

6 uur geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

6 uur geleden
Franse politie grijpt in meerdere steden in bij protesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.

7 uur geleden