Brits parlement sluit wegens besmettingsgevaar
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Britse parlement gaat woensdag een week eerder met paasvakantie om besmettingen met het nieuwe coronavirus in het parlementsgebouw te voorkomen. Het Lagerhuis en vervolgens het Hogerhuis nemen naar verwachting woensdag nog een noodwet aan.
Daarmee wil de regering de verspreiding van het virus indammen met beperkingen van het openbare leven. Dan sluit het parlement tot op zijn minst tot 21 april, aldus parlementariërs. Het Britse parlement zou eigenlijk vanaf 31 maart drie weken met paasreces gaan.
De Britse regering heeft na enig aarzelen besloten net als elders in Europa met lockdowns het virus tegen te gaan. Het aantal sterfgevallen in het land steeg dinsdag naar van 87 naar 422, de grootste stijging tot nu toe. De regering heeft mensen opgeroepen zich als vrijwilliger te melden voor hulp in de Nationale Gezondheidszorg. Daar hebben zich woensdag al 150.000 voor aangemeld.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Het Wereldvoedselprogramma meldt dat het de steun voor de inwoners van de Gazastrook drastisch moet verminderen. Dat komt door financieringsproblemen en raakt een half miljoen mensen in het gebied.
6 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR) - Vliegtuigmaatschappij Austrian Airlines meldt dat doorzoekingen van een naar Bulgarije uitgeweken vliegtuig, de passagiers en de bemanning niets verdachts hebben opgeleverd. De vlucht van Tel Aviv naar Wenen moest zondag uitwijken vanwege een dreiging.
54 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het ontslag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez afgewezen. Nuñez bood zijn ontslag aan na een weekend vol hevige protesten, die gepaard gingen met rellen en plunderingen.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio Lula da Silva en Flávio Bolsonaro zijn flink tegen elkaar uitgevallen in het eerste van twee debatten. De zittende president Lula en de zoon van oud-president Jair Bolsonaro noemden elkaar onder meer leugenaars en corrupt.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een top voorgesteld waarop hij met de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping wil spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt The Wall Street Journal.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij nieuwe onrust in Parijs zijn zondag 108 arrestaties verricht, meldt de politie. In het eerste uur van de nacht van zondag op maandag kwamen daar negen aanhoudingen bij. De politie spreekt van "jongeren met opportunistische, criminele intenties" die winkels plunderen.
5 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een toestel van Austrian Airlines dat onderweg was van Tel Aviv naar Wenen, is zondag uitgeweken naar de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Bemanningsleden besloten in Sofia te landen nadat ze een bommelding hadden ontvangen toen het vliegtuig Roemenië naderde, aldus het Bulgaarse ministerie van Transport.
8 uur geleden