Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits parlement 'pingpongt' over omstreden brexitwet

Brits parlement 'pingpongt' over omstreden brexitwet

LONDEN (ANP) - Britse parlementariërs hebben opnieuw omstreden delen goedgekeurd van een wet die de relatie met de EU onder druk heeft gezet. De wetgeving kan worden gebruikt om terug te komen op afspraken met Brussel. Het Hogerhuis had delen van de wetgeving geschrapt, maar politici in het Lagerhuis komen daar nu weer op terug.

Het door de conservatieven van premier Johnson gedomineerde Lagerhuis draaide wijzigingen die waren aangebracht door het ongekozen House of Lords terug. Dat gebeurde met 357 tegen 268 stemmen, schreven Britse media in de nacht van maandag op dinsdag.

De wetgeving gaat nu weer terug naar het Hogerhuis. Het heen en weer sturen van wetgeving tussen de twee huizen van het parlement, staat in het Verenigd Koninkrijk bekend als 'parlementaire pingpong'. Het Hogerhuis moet nu besluiten of het zelf weer wijzigingen wil aanbrengen.

Overgangsperiode

De omstreden wetgeving heet Internal Market Bill (Interne Markt Wet) en moet de handel tussen delen van het Verenigd Koninkrijk na de brexit in goede banen leiden. Het land heeft de EU eerder dit jaar al verlaten, maar houdt zich nog aan Europese regelgeving tijdens een overgangsperiode die duurt tot het eind van het jaar.

Het Verenigd Koninkrijk onderhandelt momenteel nog met de EU over een handelsakkoord. Het veroorzaakt spanning dat de Britse regering ondertussen wetgeving door het parlement loodst waarmee het afspraken kan terugdraaien uit de eerdere terugtrekkingsovereenkomst met afspraken over het Britse vertrek uit de EU.

De Britse regering gaf maandag wel aan dat een compromis met de EU mogelijk is over de wetgeving. Dan zouden de omstreden delen van de wet geschrapt kunnen worden.

Meer uit Buitenland

Advocaten: Christa Pike nog in leven na injecties executie

NASHVILLE (ANP) - De ter dood veroordeelde Christa Pike (50) zou na het toedienen van twee dodelijke injecties nog in leven zijn. Dat melden Amerikaanse en Britse media - waaronder CNN, The New York Times en BBC - op basis van haar advocaten en getuigen.

50 minuten geleden
Netanyahu: te vroeg voor conclusies rol Iran bij flydubai-vlucht

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdag gezegd dat het nog te vroeg is om te zeggen of er Iraanse betrokkenheid was bij het gewelddadige incident aan boord van de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv. Dat zei hij in het programma Hannity op Fox News.

2 uur geleden
Website hackersgroep ShinyHunters offline

WASHINGTON (ANP/RTR) - De website van ShinyHunters, de groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor een recente hack waarbij persoonlijke en gevoelige gegevens van duizenden FBI-agenten zijn buitgemaakt, is woensdag offline gegaan.

2 uur geleden
Hegseth: rol voor Elon Musk in toekomstige oorlogsvoering

VIRGINIA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft diverse nieuwe militaire commando's en projecten aangekondigd, waaronder een initiatief dat onder leiding zal komen te staan van Elon Musk. Het gaat om een project dat gericht is op onderzoek naar de toekomst van oorlogsvoering.

2 uur geleden
Hooggerechtshof: executie Christa Pike mag doorgaan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag een uitspraak van een lagere rechtbank vernietigd en bepaald dat Tennessee door kan gaan met de executie van Christa Pike. Dat melden diverse Amerikaanse media.

4 uur geleden
Trump in contact met Netanyahu over vlucht flydubai

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu over de flydubai-vlucht gesproken. Dat liet hij verslaggevers woensdag weten. Trump noemde het een "ongelooflijk verhaal".

5 uur geleden
Iran ontkent weer betrokkenheid bij incident luchtmachtbasis VK

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent opnieuw betrokkenheid bij het incident afgelopen zondag bij de luchtmachtbasis bij het Britse Fairford. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X laten weten.

5 uur geleden