Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits parlement 'pingpongt' over omstreden brexitwet

Brits parlement 'pingpongt' over omstreden brexitwet

LONDEN (ANP) - Britse parlementariërs hebben opnieuw omstreden delen goedgekeurd van een wet die de relatie met de EU onder druk heeft gezet. De wetgeving kan worden gebruikt om terug te komen op afspraken met Brussel. Het Hogerhuis had delen van de wetgeving geschrapt, maar politici in het Lagerhuis komen daar nu weer op terug.

Het door de conservatieven van premier Johnson gedomineerde Lagerhuis draaide wijzigingen die waren aangebracht door het ongekozen House of Lords terug. Dat gebeurde met 357 tegen 268 stemmen, schreven Britse media in de nacht van maandag op dinsdag.

De wetgeving gaat nu weer terug naar het Hogerhuis. Het heen en weer sturen van wetgeving tussen de twee huizen van het parlement, staat in het Verenigd Koninkrijk bekend als 'parlementaire pingpong'. Het Hogerhuis moet nu besluiten of het zelf weer wijzigingen wil aanbrengen.

Overgangsperiode

De omstreden wetgeving heet Internal Market Bill (Interne Markt Wet) en moet de handel tussen delen van het Verenigd Koninkrijk na de brexit in goede banen leiden. Het land heeft de EU eerder dit jaar al verlaten, maar houdt zich nog aan Europese regelgeving tijdens een overgangsperiode die duurt tot het eind van het jaar.

Het Verenigd Koninkrijk onderhandelt momenteel nog met de EU over een handelsakkoord. Het veroorzaakt spanning dat de Britse regering ondertussen wetgeving door het parlement loodst waarmee het afspraken kan terugdraaien uit de eerdere terugtrekkingsovereenkomst met afspraken over het Britse vertrek uit de EU.

De Britse regering gaf maandag wel aan dat een compromis met de EU mogelijk is over de wetgeving. Dan zouden de omstreden delen van de wet geschrapt kunnen worden.

Meer uit Buitenland

Zeedrones bereiken gezonken veer Cyprus

NICOSIA (ANP/AFP) - Het gezonken hogesnelheidsveer dat zondag verongelukte voor de kust van Noord-Cyprus, is gevonden. Dat meldt de leider van de zelfverklaarde republiek, Tufan Erhurman. Twee vaartuigen uitgerust met onderzeedrones hebben het veer weten te bereiken. Het tweede daarvan, dat woensdag arriveerde, moet nu het wrak zien te bergen.

11 minuten geleden
Energiebedrijf Nepal denkt dat tientallen vermisten nog leven

KATHMANDU (ANP/RTR) - Het Nepalese energiebedrijf NEA heeft nog altijd hoop dat tientallen werkers die na de overstroming in het land vastzitten onder de grond nog in leven zijn. Het gaat om 46 mensen die in een "kamerachtig bouwwerk in de tunnel" van een waterkrachtcentrale moeten zitten, zegt Amshu Kiran Shahi van NEA. Verschillende zoekacties hebben nog niets opgeleverd.

1 uur geleden
Kallas: aanval Leipzig door Rusland gesteund terrorisme

WICKLOW (ANP) - Rusland moet harder worden aangepakt, nadat door Duitsland is vastgesteld dat Rusland achter de droneaanval op het vliegveld van Leipzig zit, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Het is duidelijk dat dit alle kenmerken van door de staat gesteund terrorisme vertoont. De vraag is: wat doen we hieraan en wat kunnen we nog meer doen?", zei Kallas voor het begin van een bijeenkomst in het Ierse Wicklow.

2 uur geleden
Wadephul voelt brede steun Europa na beschuldiging Rusland

WICKLOW (ANP) - Duitsland voelt brede steun van zijn Europese bondgenoten na het aanwijzen van Rusland als verantwoordelijke voor mislukte droneaanvallen op het vliegveld van Leipzig, zegt buitenlandminister Johann Wadephul. "Ik ervaar heel veel eendracht en steun", aldus Wadephul voor overleg met zijn ambtgenoten van de andere EU-landen in Ierland.

3 uur geleden
Leden Revolutionaire Garde en militie gedood bij aanvallen VS

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran van dinsdag zijn vier leden van de Revolutionaire Garde en drie paramilitairen van de Basij-militie gedood, berichtten Iraanse staatsmedia. Eerder werden al elf andere doden gemeld, onder wie vier gasten van een huwelijksfeest dat werd getroffen.

3 uur geleden
Dodental Nepal en Tibet week na overstroming boven de 1100

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de overstroming in Nepal is opgelopen tot 1114, meldt de rampenbestrijdingsdienst in het land. Nog eens 3916 mensen worden vermist. De ramp trof het gebied precies een week geleden. Het officiële dodental in Tibet staat volgens Chinese staatsmedia op zestien. Daar worden 546 mensen vermist.

6 uur geleden
Amerikaans vliegdekschip Abraham Lincoln aangekomen in Thailand

LAEM CHABANG (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip Abraham Lincoln is woensdagochtend na meer dan tweehonderd dagen op zee de Thaise haven van Laem Chabang binnengevaren. Het schip kreeg internationaal veel aandacht door berichten over zware omstandigheden voor de bemanning.

8 uur geleden