Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits parlement 'pingpongt' over omstreden brexitwet

Brits parlement 'pingpongt' over omstreden brexitwet

LONDEN (ANP) - Britse parlementariërs hebben opnieuw omstreden delen goedgekeurd van een wet die de relatie met de EU onder druk heeft gezet. De wetgeving kan worden gebruikt om terug te komen op afspraken met Brussel. Het Hogerhuis had delen van de wetgeving geschrapt, maar politici in het Lagerhuis komen daar nu weer op terug.

Het door de conservatieven van premier Johnson gedomineerde Lagerhuis draaide wijzigingen die waren aangebracht door het ongekozen House of Lords terug. Dat gebeurde met 357 tegen 268 stemmen, schreven Britse media in de nacht van maandag op dinsdag.

De wetgeving gaat nu weer terug naar het Hogerhuis. Het heen en weer sturen van wetgeving tussen de twee huizen van het parlement, staat in het Verenigd Koninkrijk bekend als 'parlementaire pingpong'. Het Hogerhuis moet nu besluiten of het zelf weer wijzigingen wil aanbrengen.

Overgangsperiode

De omstreden wetgeving heet Internal Market Bill (Interne Markt Wet) en moet de handel tussen delen van het Verenigd Koninkrijk na de brexit in goede banen leiden. Het land heeft de EU eerder dit jaar al verlaten, maar houdt zich nog aan Europese regelgeving tijdens een overgangsperiode die duurt tot het eind van het jaar.

Het Verenigd Koninkrijk onderhandelt momenteel nog met de EU over een handelsakkoord. Het veroorzaakt spanning dat de Britse regering ondertussen wetgeving door het parlement loodst waarmee het afspraken kan terugdraaien uit de eerdere terugtrekkingsovereenkomst met afspraken over het Britse vertrek uit de EU.

De Britse regering gaf maandag wel aan dat een compromis met de EU mogelijk is over de wetgeving. Dan zouden de omstreden delen van de wet geschrapt kunnen worden.

Meer uit Buitenland

Xi aangekomen in VS voor driedaags staatsbezoek

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is woensdag in de Verenigde Staten aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. De Amerikaanse president Donald Trump verwelkomde hem persoonlijk op de militaire vliegbasis Joint Base Andrews bij Washington.

2 uur geleden
VS en China verlengen handelsbestand tot 10 januari

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken hun bestand in de handelsoorlog met twee maanden te verlengen tot 10 januari. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag tegen Fox News. Beide landen praten verder over een bredere handelsovereenkomst.

3 uur geleden
AI van OpenAI infiltreert medische database Australische overheid

CANBERRA (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) van het bedrijf OpenAI heeft een Australische overheidswebsite binnengedrongen, meldt de Australische premier Anthony Albanese aan de Sydney Morning Herald. Het AI-programma had daardoor ook toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

7 uur geleden
EU roept op tot de-escalatie in Noord-Ethiopische regio Tigray

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.

8 uur geleden
Oekraïne stuurt twee Noord-Koreaanse gevangenen naar Zuid-Korea

NEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.

10 uur geleden
Weinstein krijgt 15 jaar cel voor misbruik productieassistent

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.

12 uur geleden
België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.

13 uur geleden