Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits parlement 'pingpongt' over omstreden brexitwet

Brits parlement 'pingpongt' over omstreden brexitwet

LONDEN (ANP) - Britse parlementariërs hebben opnieuw omstreden delen goedgekeurd van een wet die de relatie met de EU onder druk heeft gezet. De wetgeving kan worden gebruikt om terug te komen op afspraken met Brussel. Het Hogerhuis had delen van de wetgeving geschrapt, maar politici in het Lagerhuis komen daar nu weer op terug.

Het door de conservatieven van premier Johnson gedomineerde Lagerhuis draaide wijzigingen die waren aangebracht door het ongekozen House of Lords terug. Dat gebeurde met 357 tegen 268 stemmen, schreven Britse media in de nacht van maandag op dinsdag.

De wetgeving gaat nu weer terug naar het Hogerhuis. Het heen en weer sturen van wetgeving tussen de twee huizen van het parlement, staat in het Verenigd Koninkrijk bekend als 'parlementaire pingpong'. Het Hogerhuis moet nu besluiten of het zelf weer wijzigingen wil aanbrengen.

Overgangsperiode

De omstreden wetgeving heet Internal Market Bill (Interne Markt Wet) en moet de handel tussen delen van het Verenigd Koninkrijk na de brexit in goede banen leiden. Het land heeft de EU eerder dit jaar al verlaten, maar houdt zich nog aan Europese regelgeving tijdens een overgangsperiode die duurt tot het eind van het jaar.

Het Verenigd Koninkrijk onderhandelt momenteel nog met de EU over een handelsakkoord. Het veroorzaakt spanning dat de Britse regering ondertussen wetgeving door het parlement loodst waarmee het afspraken kan terugdraaien uit de eerdere terugtrekkingsovereenkomst met afspraken over het Britse vertrek uit de EU.

De Britse regering gaf maandag wel aan dat een compromis met de EU mogelijk is over de wetgeving. Dan zouden de omstreden delen van de wet geschrapt kunnen worden.

Meer uit Buitenland

Witte Huis-woordvoerder geeft toe geen advocaat te zijn

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis Katie Zacharia heeft toegegeven dat ze nooit is geslaagd voor het zogenoemde bar-examen dat nodig is om advocaat te worden in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Trump haalt uit naar Zelensky na aanval op raffinaderijen Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een schande dat zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aanvallen op Russische raffinaderijen heeft hervat. Trump voegde daar in een interview met Newsmax aan toe dat Zelensky met de actie de wereldwijde energieprijzen opdrijft.

4 uur geleden
Kinderen en lerares omgekomen bij schietpartij op basisschool VS

BEND (ANP/AFP/RTR) - Bij de schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn drie kinderen en een lerares omgekomen. Dat bevestigde de politie in de plaats Bend donderdagavond plaatselijke tijd. De jonge slachtoffers waren 5, 8 en 11 jaar oud. Een 7-jarig kind en een lerares verkeren in kritieke toestand.

5 uur geleden
Deel van Kyiv zonder stroom na Russische aanval

KYIV (ANP/DPA/RTR) - In delen van de Oekraïense hoofdstad Kyiv en de omliggende regio is de elektriciteit uitgevallen na een Russische aanval op cruciale energie-infrastructuur. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Volgens burgemeester Vitali Klitsjko heeft schade bij een nutsbedrijf ook gezorgd voor problemen met de waterdruk in de stad.

5 uur geleden
Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse basisschool

BEND (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn meerdere slachtoffers gevallen. Volgens Amerikaanse media zijn vier mensen omgekomen. Onder meer CNN meldt dat drie van de dodelijke slachtoffers kinderen zijn.

7 uur geleden
Peilingen Brazilië: voorsprong Bolsonaro op Lula kleiner geworden

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro levert in de peilingen iets van zijn voorsprong op de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva in. Bolsonaro zou volgens een nieuwe peiling van bureau Datafolha nu 47 procent van de stemmen krijgen tegenover 45 procent voor Lula.

7 uur geleden
Aantal zwaargewonden ongeval Kanaaltunnel omlaag bijgesteld

CALAIS (ANP) - Het aantal zwaargewonden als gevolg van het ongeluk tussen een minibusje en een vrachttrein aan de Franse kant van de Kanaaltunnel is bijgesteld naar twee. Dat melden de lokale autoriteiten tijdens een persmoment ter plaatse. Eerder spraken Franse media nog van vijf zwaargewonden.

9 uur geleden