Brits parlement op 17 december weer bijeen
LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse parlement komt na de parlementsverkiezingen op 17 december weer bijeen. Als premier Boris Johnson de verkiezingen wint en kan aanblijven, wil hij twee dagen later zijn beleidsplannen presenteren. Dat betekent dat koningin Elizabeth II op 19 december weer een troonrede moet houden.
De planning wordt uiteengezet in een schriftelijke verklaring van het kantoor van Johnson. Dat benadrukt dat de plannen kunnen veranderen als de Conservatieve leider na de verkiezing van 12 december het veld moet ruimen.
De Conservatieven van Johnson gaan momenteel ruim aan kop in de peilingen. De premier zegt dat hij de brexit zo snel mogelijk wil afhandelingen als hij wordt herkozen. De belangrijkste oppositiepartij Labour heeft hele andere plannen. Oppositieleider Jeremy Corbyn wil de brexitdeal van Johnson in de prullenbak gooien en opnieuw met de EU gaan onderhandelen.
De koningin hield in oktober ook al een troonrede. Dat ging toen gepaard met veel politiek geruzie omdat Johnson dat aangreep om het parlement vijf weken te schorsen. Het hooggerechtshof floot hem later terug.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea onderzoekt momenteel verschillende opties, waaronder militaire maatregelen, om de vrijheid van scheepvaart in de Straat van Hormuz te ondersteunen. Dat heeft het kantoor van president Lee Jae-myung vrijdag laten weten.
24 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse president Javier Milei heeft donderdag in een televisietoespraak gezegd dat hij de sancties tegen bedrijven die betrokken zijn bij olieprojecten rond de Falklandeilanden zal aanscherpen. Hij sprak van "gunstige winden" voor de Argentijnse aanspraak op de eilanden, waarvan Buenos Aires en Londen de soevereiniteit betwisten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Adam Telle benoemd tot de nieuwe minister van het Leger. Dat meldt Trump op Truth Social.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft donderdag een website gelanceerd met klassieke arcadevideogames, waarin onder meer spelers migranten kunnen uitzetten en een grensmuur kunnen bouwen. Mensenrechtenorganisaties uiten kritiek.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De werkzaamheden voor de bouw van de monumentale triomfboog die de Amerikaanse president Donald Trump in Washington wil laten oprichten, zullen "binnen twee weken" van start gaan. Dat schrijft de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het beperken van het poststemmen. Een lagere rechter blokkeerde zijn plannen, maar Trump wil dat het hoogste hof die beperking toch toestaat, voor de tussentijdse verkiezingen van november.
6 uur geledenNICOSIA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben voor de kust van Noord-Cyprus nog een lichaam geborgen nadat afgelopen weekend een hogesnelheidsveer was gezonken. Daardoor staat het dodental nu op tien. Nog achttien mensen worden vermist.
8 uur geleden