Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits parlement bijeen na verkiezing, Sunak feliciteert opvolger

Brits parlement bijeen na verkiezing, Sunak feliciteert opvolger

LONDEN (ANP) - Het Britse Lagerhuis is dinsdag voor het eerst sinds de parlementsverkiezingen weer bijeengekomen. Voormalig premier Rishi Sunak nam plaats in de oppositiebankjes en feliciteerde zijn opvolger Keir Starmer van Labour met diens verkiezingsoverwinning. "Hij en zijn familie verdienen onze beste wensen", zei de leider van de Conservatieve Partij.

Sunak beloofde volgens Britse media dat zijn partij "professioneel, effectief en nederig" oppositie zal voeren. De conservatieven leden vorige week een zware verkiezingsnederlaag nadat ze veertien jaar aan de macht waren geweest. Sunak, die zijn vertrek als partijleider al heeft aangekondigd, bood partijgenoten die hun zetel zijn kwijtgeraakt excuses aan en zei dat de partij opnieuw moet worden opgebouwd.

De oud-premier toonde zich niet rancuneus tegenover zijn politieke rivaal Starmer, die met zijn Labourpartij juist een grote overwinning behaalde. "Ongeacht wat voor meningsverschillen we hebben in dit parlement, ik weet zeker dat iedereen hier beseft dat we allemaal worden gedreven door een verlangen om onze kiezers en ons land te dienen", aldus Sunak.

Ondanks de politieke aardverschuiving houdt het parlement vast aan dezelfde voorzitter. Oud-Labourlid Lindsay Hoyle is herkozen in die rol en werd symbolisch van zijn bankje getrokken en naar het voorzittergestoelte gebracht.

Meer uit Buitenland

Legerchef Israël: terugtrekkingslijn in Gaza is 'nieuwe grens'

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.

1 uur geleden
Oekraïense aanvoerroute onbegaanbaar door Russische aanval op dam

PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.

1 uur geleden
Waterlekkage in Louvre beschadigt boeken over Egyptische oudheid

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".

2 uur geleden
Benin meldt 14 arrestaties om poging tot staatsgreep

COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.

4 uur geleden
Netanyahu verwacht dat tweede fase bestand snel ingaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.

6 uur geleden
Tientallen doden in Soedan na droneaanval op ziekenhuis en crèche

KALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.

7 uur geleden
Deel luchthaven Heathrow afgesloten na melding incident met gas

LONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.

8 uur geleden