Brits parlement bijeen na verkiezing, Sunak feliciteert opvolger
LONDEN (ANP) - Het Britse Lagerhuis is dinsdag voor het eerst sinds de parlementsverkiezingen weer bijeengekomen. Voormalig premier Rishi Sunak nam plaats in de oppositiebankjes en feliciteerde zijn opvolger Keir Starmer van Labour met diens verkiezingsoverwinning. "Hij en zijn familie verdienen onze beste wensen", zei de leider van de Conservatieve Partij.
Sunak beloofde volgens Britse media dat zijn partij "professioneel, effectief en nederig" oppositie zal voeren. De conservatieven leden vorige week een zware verkiezingsnederlaag nadat ze veertien jaar aan de macht waren geweest. Sunak, die zijn vertrek als partijleider al heeft aangekondigd, bood partijgenoten die hun zetel zijn kwijtgeraakt excuses aan en zei dat de partij opnieuw moet worden opgebouwd.
De oud-premier toonde zich niet rancuneus tegenover zijn politieke rivaal Starmer, die met zijn Labourpartij juist een grote overwinning behaalde. "Ongeacht wat voor meningsverschillen we hebben in dit parlement, ik weet zeker dat iedereen hier beseft dat we allemaal worden gedreven door een verlangen om onze kiezers en ons land te dienen", aldus Sunak.
Ondanks de politieke aardverschuiving houdt het parlement vast aan dezelfde voorzitter. Oud-Labourlid Lindsay Hoyle is herkozen in die rol en werd symbolisch van zijn bankje getrokken en naar het voorzittergestoelte gebracht.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
4 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
5 uur geleden