Brits parlement bijeen na verkiezing, Sunak feliciteert opvolger
LONDEN (ANP) - Het Britse Lagerhuis is dinsdag voor het eerst sinds de parlementsverkiezingen weer bijeengekomen. Voormalig premier Rishi Sunak nam plaats in de oppositiebankjes en feliciteerde zijn opvolger Keir Starmer van Labour met diens verkiezingsoverwinning. "Hij en zijn familie verdienen onze beste wensen", zei de leider van de Conservatieve Partij.
Sunak beloofde volgens Britse media dat zijn partij "professioneel, effectief en nederig" oppositie zal voeren. De conservatieven leden vorige week een zware verkiezingsnederlaag nadat ze veertien jaar aan de macht waren geweest. Sunak, die zijn vertrek als partijleider al heeft aangekondigd, bood partijgenoten die hun zetel zijn kwijtgeraakt excuses aan en zei dat de partij opnieuw moet worden opgebouwd.
De oud-premier toonde zich niet rancuneus tegenover zijn politieke rivaal Starmer, die met zijn Labourpartij juist een grote overwinning behaalde. "Ongeacht wat voor meningsverschillen we hebben in dit parlement, ik weet zeker dat iedereen hier beseft dat we allemaal worden gedreven door een verlangen om onze kiezers en ons land te dienen", aldus Sunak.
Ondanks de politieke aardverschuiving houdt het parlement vast aan dezelfde voorzitter. Oud-Labourlid Lindsay Hoyle is herkozen in die rol en werd symbolisch van zijn bankje getrokken en naar het voorzittergestoelte gebracht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social opnieuw de leiders van Iran bedreigd en zegt dat de VS "beschikken over ongeëvenaarde vuurkracht, onbeperkte munitie en zeeën van tijd".
21 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP) - Het Saudische ministerie van Defensie heeft gemeld een drone te hebben onderschept die gericht was op de diplomatenwijk ten westen van het centrum van de hoofdstad Riyad. Elders in het land werden nog twee drones neergehaald.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse militair is gedood "tijdens een aanval" in de regio Erbil in Iraaks-Koerdistan, zo maakte president Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag bekend op X.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
9 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
10 uur geleden