Brits parlement behandelt vanaf maandag brexitwet
LONDEN (ANP/RTR) - Het omstreden wetsvoorstel over de interne markt van het Verenigd Koninkrijk na de brexit zal vanaf maandag worden behandeld in het Britse parlement. Vanaf dinsdag kunnen de parlementariërs een week lang in debat over voorgestelde veranderingen aan het wetsvoorstel. Dat heeft het Conservatieve lid Stuart Andrew hen namens de regering meegedeeld.
De nieuwe wetgeving die de Britse regering woensdag presenteerde, staat op gespannen voet met het terugtrekkingsverdrag dat de EU en het Verenigd Koninkrijk vorig jaar sloten. Het zou ingaan tegen de zwaarbevochten afspraken over Noord-Ierland.
Door de opschudding over de Britse 'internemarktwet' zijn de al zo moeizame onderhandelingen over de toekomstige handelsrelatie tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk in nog zwaarder weer beland.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.
2 uur geledenDJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Poolse veiligheidsdiensten voeren zondag crisisoverleg na informatie over een mogelijke aanslag die zou zijn gepland op premier Donald Tusk en minister van Defensie Władysław Kosiniak-Kamysz, meldt een woordvoerder.
4 uur geledenBURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.
6 uur geleden