Brits onderzoek naar dominantie Spotify en Apple op muziekmarkt
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse concurrentiewaakhond gaat onderzoeken of de dominante positie van streamingplatforms als Spotify en Apple Music op de onlinemuziekmarkt wel goed is voor consumenten. "Wij willen alles doen wat we kunnen om ervoor te zorgen dat de sector competitief en gezond is", aldus topman Andrea Coscelli. 80 procent van alle in Groot-Brittannië beluisterde muziek wordt inmiddels gestreamd.
Het Britse parlement waarschuwde eerder al dat nauwe banden tussen dominante platenmaatschappijen en streamingplatforms innovatie beperken. Universal, Sony en Warner zouden samen zo’n 75 procent van de markt in het Verenigd Koninkrijk in handen hebben.
De wereldwijde muziekmarkt kende in 2020 een groei van meer dan 7 procent, nu uitkomend op een waarde van bijna 22 miljard dollar (bijna 19 miljard euro). Die groei kwam voor een groot deel doordat mensen meer geld uitgaven aan streamingdiensten. Artiesten klagen al langer dat zij een te klein deel van de verdiensten van Spotify en Apple Music ontvangen.
Met het nu aangekondigde marktonderzoek wordt bepaald of moet worden ingegrepen. Dat kan met regels vanuit de overheid of het stimuleren van de bedrijven om zelf meer te doen om concurrentie te bevorderen. Eerder stelde de Britse waakhond al onderzoeken in naar de macht van Google, Facebook en Apple.
Meer uit Financieel
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland exporteerde in 2025 een recordhoeveelheid goederen naar de Verenigde Staten, zoals horloges, medische apparatuur, geneesmiddelen en Zwitserse kazen. Dit gebeurde ondanks de hoge importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump op veel Zwitserse goederen had ingesteld.
39 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG/AFP) - De doorzoeking van kantoren van Deutsche Bank heeft mogelijk te maken met verdachte transacties rondom de Russische oligarch Roman Abramovitsj. Woensdag vielen Duitse autoriteiten kantoren van de bank in Berlijn en Frankfurt binnen om beschuldigingen van witwassen te onderzoeken. Volgens de krant Süddeutsche Zeitung gingen één of meerdere witwasmeldingen over transacties met betrekking tot bedrijven van Abramovitsj.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota verkocht in 2025 wereldwijd een recordaantal auto's van 11,3 miljoen, ondanks de handelsspanningen het afgelopen jaar. Het bedrijf behield daarmee zijn titel als 's werelds grootste autofabrikant en vergrootte de voorsprong op de Duitse concurrent Volkswagen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien grote Nederlandse reisaanbieders communiceren onduidelijk over annuleringsvoorwaarden en de kosten ervan, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Tijdens het boeken krijgen consumenten te maken met tegenstrijdige annuleringsvoorwaarden of ontbreekt cruciale informatie.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) heeft vorig jaar een recordbedrag van 100 miljard euro geïnvesteerd in onder meer defensie, groene projecten en digitale transitie, maakte de organisatie donderdag bekend.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal verhuurde woningen in de vrije sector is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard gedaald. Makelaarsorganisatie NVM en vastgoedmanagersclub VGM NL melden dat het huuraanbod steeds verder opdroogt, aangezien de nieuwbouw achterblijft en verhuurders er vaak voor kiezen om huurwoningen waarvan het huurcontract stopt in de verkoop te doen. De makelaars en vastgoedmanagers zeggen "erg bezorgd" te zijn. Zij zien dat er nog wel veel vraag is naar huren.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Foodwatch stapt donderdag samen met getroffen Franse families naar de rechter in Frankrijk rondom de mogelijk besmette babyvoeding. De voedselwaakhond beschuldigt bedrijven, waaronder Nestlé, en autoriteiten van het "veel te laat waarschuwen van het publiek". Franse autoriteiten onderzoeken de dood van twee baby's die babyvoeding van het voedingsconcern hebben gedronken.
3 uur geleden