Brits ministerie: Russische defensieminister op zijspoor gezet
MOSKOU (ANP) - De Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe lijkt binnen het Kremlin op een zijspoor te zijn gezet. Het Britse ministerie van Defensie meldt dat president Poetin nu rechtstreeks door de legerleiding op de hoogte gehouden wordt over de oorlog in Oekraïne.
Het Britse departement baseert zich op berichten in Russische media. Sjojgoe lijkt in ongenade te zijn gevallen omdat de invasie van Oekraïne moeizaam verloopt.
Sjojgoe zou niet goed liggen onder de soldaten en regelmatig belachelijk worden gemaakt om zijn slechte leiderschap. Hij dient al sinds 2012 als minister van Defensie, maar had daarvoor weinig militaire ervaring en dat kwam zijn reputatie niet ten goede.
Nu er weinig progressie is in de oorlog, zou de defensieminister dus door Poetin buitenspel zijn gezet. Afgelopen week liet Sjojgoe nog weten dat de trage voortgang in de oorlog opzettelijk was, omdat de Russische troepen voorzichtig te werk moesten gaan.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP) - Het Vaticaan staat in de jaarlijkse boodschap ter ere van ramadan stil bij het samenvallen van de islamitische vastenmaand met de christelijke vastentijd tot aan Pasen. Het is voor het eerst sinds de jaren negentig dat de christelijke vastentijd en ramadan tegelijk beginnen.
10 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens het partijcongres van zijn CDU opgeroepen tot eenheid binnen de partij. Volgens Duitse media heerst er momenteel veel ontevredenheid onder Merz' partijgenoten over het regeringsbeleid. Volgens Tagesschau was er "zelden zoveel onrust" in de christendemocratische partij.
55 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Cultuur Wolfram Weimer heeft de onmiddellijke vrijlating geëist van een in Turkije gearresteerde correspondent van de nieuwsorganisatie Deutsche Welle (DW). De Turkse regering moet er volgens Weimer voor zorgen dat hij wordt vrijgelaten, omdat de beschuldigingen tegen hem ongegrond zouden zijn. "Journalistiek werk is niet strafbaar", aldus Weimer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte (80) is volgende week niet bij zijn hoorzittingen voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De voorbereidende zittingen zijn bedoeld om te bepalen of er genoeg bewijs tegen hem is voor een rechtszaak.
1 uur geledenLYON (ANP) - De radicaal-rechtse mars ter nagedachtenis aan de gedode activist Quentin Deranque in Lyon gaat zaterdag gewoon door. De burgemeester van die stad had opgeroepen tot een verbod, maar de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez heeft tegen de Franse nieuwszender RTL gezegd dat de demonstratie doorgaat.
2 uur geledenWINDSOR (ANP/RTR) - Het onderzoek naar activiteiten van Andrew Mountbatten-Windsor wordt voortgezet in zijn voormalige woning in het park van Windsor, de Royal Lodge. De politie heeft bekendgemaakt dat het onderzoek in zijn huidige woning op het landgoed Sandringham in Norfolk is afgerond.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is vrijgelaten na de goedkeuring van een amnestiewet door het parlement. De wetgeving moet ervoor zorgen dat politieke gevangenen vrijkomen.
4 uur geleden