Brits leger gaat helpen bij brandstoftekorten
LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk zet de komende dagen Britse soldaten in om te helpen bij de brandstoftekorten bij pompstations. Nog steeds staan automobilisten in de rij voor brandstof. Door een tekort aan tankwagenchauffeurs hebben tankstations problemen met de leveringen. Vervolgens zijn automobilisten de afgelopen week massaal benzine gaan hamsteren, wat zorgt voor een chaotische situatie.
Volgens de Britse minister van Economische Zaken Kwasi Kwarteng zullen 150 Britse soldaten met tankers naar de benzinestations gaan om de pompen bij te vullen. Kwarteng noemt de situatie van de afgelopen dagen "moeilijk", maar verwacht dat die stabiliseert. Ook premier Boris Johnson wilde de paniek bij de Britten verminderen. Hij zei dinsdag dat de brandstofvoorraden weer normaal zouden worden. Hij vroeg de Britten ook om niet benzine te gaan hamsteren.
Kwarteng maakte verder bekend dat later op de dag ook de 'reservevloot' van tankwagens van de overheid ingezet gaat worden om te helpen bij de tekorten. Die vrachtwagens worden dan bestuurd door burgers.
Opstootjes
De grootste tekorten aan benzine en diesel zijn in Londen, het zuidoosten van het land en enkele andere Engelse steden. Volgens de Petrol Retailers Association (PRA), die ongeveer 5500 tankstations vertegenwoordigt, zat ruim een derde van haar leden zonder brandstof. Er zijn al opstootjes ontstaan tussen automobilisten die in de rij stonden bij stations. Sommige mensen gebruiken zelfs waterflessen om benzine in te doen.
De transporteurs, benzinestations en detailhandelaren zeggen dat er geen snelle oplossingen zijn omdat het tekort aan chauffeurs zo nijpend is. Bovendien is voor het transport van brandstof training nodig en zijn er vergunningen vereist. Chauffeurs op het Europese vasteland staan ook niet te popelen om naar het Verenigd Koninkrijk te komen omdat de 5000 tijdelijke visa die worden uitgegeven slechts geldig zijn tot 24 december.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Wereldwijd sterven steeds meer mensen door blootstelling aan extreem hoge temperaturen. Als doodsoorzaak is hitte in dezelfde orde van grootte beland als hiv en malaria, zo maakt het jaarlijkse Lancet Countdown-rapport duidelijk. De wetenschappers die het hebben opgesteld, vinden dat klimaatverandering officieel moet worden uitgeroepen tot wereldwijde gezondheidscrisis.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot heeft premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd de nationale veiligheid niet te misbruiken voor politiek gewin. Dat meldt onder meer The Times of Israel op basis van diens uitspraken op het hoofdkantoor van zijn partij Yashar.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De opkomst bij de Israëlische parlementsverkiezingen is uitgekomen op 77,7 procent, de hoogste sinds 1999. Dat maakte de kiescommissie bekend nadat de stembussen dinsdagavond werden gesloten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
6 uur geleden