Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits leger gaat helpen bij brandstoftekorten

Brits leger gaat helpen bij brandstoftekorten

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk zet de komende dagen Britse soldaten in om te helpen bij de brandstoftekorten bij pompstations. Nog steeds staan automobilisten in de rij voor brandstof. Door een tekort aan tankwagenchauffeurs hebben tankstations problemen met de leveringen. Vervolgens zijn automobilisten de afgelopen week massaal benzine gaan hamsteren, wat zorgt voor een chaotische situatie.

Volgens de Britse minister van Economische Zaken Kwasi Kwarteng zullen 150 Britse soldaten met tankers naar de benzinestations gaan om de pompen bij te vullen. Kwarteng noemt de situatie van de afgelopen dagen "moeilijk", maar verwacht dat die stabiliseert. Ook premier Boris Johnson wilde de paniek bij de Britten verminderen. Hij zei dinsdag dat de brandstofvoorraden weer normaal zouden worden. Hij vroeg de Britten ook om niet benzine te gaan hamsteren.

Kwarteng maakte verder bekend dat later op de dag ook de 'reservevloot' van tankwagens van de overheid ingezet gaat worden om te helpen bij de tekorten. Die vrachtwagens worden dan bestuurd door burgers.

Opstootjes

De grootste tekorten aan benzine en diesel zijn in Londen, het zuidoosten van het land en enkele andere Engelse steden. Volgens de Petrol Retailers Association (PRA), die ongeveer 5500 tankstations vertegenwoordigt, zat ruim een derde van haar leden zonder brandstof. Er zijn al opstootjes ontstaan tussen automobilisten die in de rij stonden bij stations. Sommige mensen gebruiken zelfs waterflessen om benzine in te doen.

De transporteurs, benzinestations en detailhandelaren zeggen dat er geen snelle oplossingen zijn omdat het tekort aan chauffeurs zo nijpend is. Bovendien is voor het transport van brandstof training nodig en zijn er vergunningen vereist. Chauffeurs op het Europese vasteland staan ook niet te popelen om naar het Verenigd Koninkrijk te komen omdat de 5000 tijdelijke visa die worden uitgegeven slechts geldig zijn tot 24 december.

Meer uit Buitenland

Spaanse politie vreest nieuwe intocht in Ceuta half augustus

MADRID/CEUTA (ANP) - De Spaanse Guardia Civil vreest dat er 15 augustus weer een heleboel mensen kunnen proberen Ceuta binnen te dringen. Bronnen bij de politie van de nieuwszender 20 minutos zeggen dat de toestand vooral op sociale media nauwlettend in de gaten wordt gehouden en dat 15 augustus is genoemd als datum voor een nieuwe massale intocht. Dit is "veel meer dan een gerucht", beklemtoonde een bron bij de Guardia Civil.

6 minuten geleden
Vervolging Fauci stap dichterbij na commissiestemming

WASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Amerikaanse immunoloog Anthony Fauci wordt minachting van het Congres verweten. Dit vanwege zijn weigering inhoudelijke vragen te beantwoorden tijdens een hoorzitting over de coronacrisis. Die commissie stemde donderdag of hij kan worden doorverwezen naar het ministerie van Justitie om te worden vervolgd voor minachting van het Congres. Zoals verwacht stemden de acht Republikeinse commissieleden voor, de vijf Democraten tegen.

36 minuten geleden
Israëlische kolonist aangeklaagd voor 'roekeloos' doden Palestijn

UMM AL KHAIR (ANP) - Een Israëlische kolonist die de Palestijnse activist Awdah Hathaleen om het leven bracht is aangeklaagd voor roekeloze doodslag, melden Israëlische en internationale media. Al Jazeera meldt op basis van de Israëlische mensenrechtenorganisatie B'Tselem dat het de eerste keer is sinds 7 oktober 2023 dat een Israëliër is aangeklaagd voor de dood van een Palestijn op de Westelijke Jordaanoever.

1 uur geleden
Kremlin veroordeelt uitzetting Russische commentator in Frankrijk

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de uitzetting van een Russische mediapersoonlijkheid in Frankrijk, Ksenia Fjodorova, veroordeeld en onaanvaardbaar genoemd. Fjodorova was eerder journaliste van de Russische nieuwszender RT en is in Parijs een televisiepersoonlijkheid geworden dankzij onder meer bijdragen voor Europe 1, CNews en JDnews.

1 uur geleden
Dodental en aantal achterblijvers hoger volgens bestuurder Ceuta

BRUSSEL (ANP/RTR) - Bij de oversteek die migranten vorige week massaal maakten van Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta zijn ongeveer honderd doden gevallen, zegt bestuurder van Ceuta Juan Vivas. De meesten van de tienduizenden migranten keerden uit eigen beweging terug naar Marokko, maar volgens Vivas zijn er nog tussen de 3000 en 5000 mensen achtergebleven in Ceuta.

2 uur geleden
Turkije, Saudi-Arabië en meer landen veroordelen geweld in Gaza

ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - De buitenlandministers van onder meer Turkije, Saudi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten en Qatar hebben de aanhoudende Israëlische acties in de Gazastrook scherp veroordeeld. Ze spreken van "aanhoudende Israëlische schendingen".

2 uur geleden
Weg vrij voor overdracht van het eerste Russische 'schaduwschip'

STOCKHOLM (ANP/AFP/RTR) - De weg is vrij voor Zweden om een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' over te dragen aan Oekraïne. De hoogste rechter van het land heeft de pogingen van de eigenaars van de graanvaarder om dat te beletten afgewezen.

2 uur geleden